"Fenerbahçe lobiyi otel lobisi sandı"

"Fenerbahçe lobiyi otel lobisi sandı"
"Fenerbahçe lobiyi otel lobisi sandı"
Fenerbahçe'nin eski başkanı Ali Şen, CAS'ın Fenerbahçe kararını değerlendirdi.

Avrupa Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) 2 yıl Avrupa kupalarından men kararını onamasının ardından Fenerbahçe 'de tüm gözler camianın önde gelen isimlerine çevrilirken, ilk açıklama efsane başkan Ali Şen'den geldi.

Fenerbahçe'den ilk açıklama


Süreç boyunca her fırsatta UEFA ile ilişkilerin iyi tutulması gerektiğini belirten Ali Şen, cezanın onanmasının ardından üzüntüsünü gizleyemezken, "Savunmaların hiçe saymalarından dolayı son derece üzgün ve öfkeliyim. Eksiklik nerede? Ya savunma kötü yapıldı ya da Alman avukat bürosu bizimkileri kandırdı. Fenerbahçe, lobiyi otel lobisi sanmaya devam ediyor. Bugün önümüzdeki yıllar için belimizi zor doğrultabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Geçen yıl boşluk vardı. Tüm yıl çalışılmış olsaydı, avukatlara verilen paradan ziyade geçen yıl lobi yapılmış olsaydı, 5 kişinin 3'ü ikna edilmiş olsaydı bu ceza çıkmazdı.

Aziz Yıldırım yeni genel kurulu toplayacağını kendisi söyledi. Yargıtay davayı onar mı onamaz mı ondan sonra belli olur. UEFA'nın İspanyol müfettişi, kişilerin davası için ek rapor istedi. İkincisi de Ankara 'daki Yargıtay başsavcılığı dosyayı havale etti, onanmasını talep ettiklerini gazetelerde okuduk. Bu ay içinde her şey belli olur" dedi.

CAS Fenerbahçe'nin cezasını onayladı