Fenerbahçe maça çıkmazsa ne olur?

Fenerbahçe maça çıkmazsa ne olur?
Fenerbahçe maça çıkmazsa ne olur?
Sarı-lacivertli yönetim, futbol takımının Rize deplasmanı dönüşü uğradığı silahlı saldırının ardından yaptığı açıklamada, "Olay aydınlanana ve failler bulunana kadar sahaya çıkmama" kararı aldı. Peki Fenerbahçe sahaya çıkmazsa ne olur? İşte yanıtı...

Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nın bir hafta ertelenmesinin ardından " Fenerbahçe ligler yeniden başladığında maça çıkmazsa ne olur?" sorusu gündeme gelirken, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Gümüşdağ "O zaman Fenerbahçe bunun sonucuna katlanır" dedi. Peki bunun sonucu ne? İlgili talimat madde ne diyor?

Fenerbahçe Kulübü'nden tarihi karar!

Sporx.com'un haberine göre; bir takımın sahaya çıkmaması halinde başına gelecek yaptırımlar şöyle:

MADDE 24 - PUAN SİLİNMESİ, LİGDEN ÇIKARILMA ve ALT KÜMEYE İNDİRME

(1) Aşağıdaki hallerde puan tenzili yapılır, takım lig dışı bırakılır ve bir alt kümeye indirilir:

"a) Bir lig devresinde müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları ve karşı takımın zararlarını karşılamak üzere TFFtarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır.

Bir lig devresinde ikinci defa müsabakaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararıverilmekle beraber, bu takım ligden çıkarılarak bir alt lige düşürülür ve bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip gelmiş sayılırlar."

Fenerbahçe'ye saldırı görüntülerini Facebook'tan paylaşmış!

Dirk Kuyt'tan Feyenoord açıklaması


  http://www.radikal.com.tr/133070613307061

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Zehir zıkkım oldu! - UNDECLARED50

  darçokdar tutarak söyleyelim: ayıldırım, hepbanadiyen galatasaraydaki yağmacı/ilkel kapitalist zihniyeti ve anadolu kulüplerindeki ‘reis’leri aşamadı. Sözdeşike sürecinde ‘tanık edildiğimiz’ şekilde tökezledi. Ve fenerbahçenin ‘feodalleşme’ süreci başladı. fenerbahçe’nin aliismailleşmesi, ayıldırım’ın isteyeceği son şeydi. Hayalindeki Fenerbahçenin (ve dahi türkiye’deki Sporun), ‘küresel’ genişleme imkanından uzaklaşmasını hüzünle izlediğine eminim. Ama inatçı adamdır azizbaşkan! Telafisini basketbolda arıyor. / atonement: bu takım ve kulüb, geçen yılki şampiyonlukla taraftarını şad etmiştir. Ama buyolun sonunu, kendi ellerimizle başımıza oturttuğumuz bir dikenlitaçla getirmeliydik; genç bir takımla, oynayaoynaya altkümenin yolunu tutarak (via dolorosa). Ya da duruma ‘yerlivelaik’ bişekil vermek isterseniz: Ükıvanç’ın (eğer çoksa) ‘o’ romanında, (eğer tekse, işte orada) bir gemi metaforu vardı. Hala orada mı bilmiyorum. Gidip bi bakın!