Fenerbahçe maça çıkmazsa ne olur?

Fenerbahçe maça çıkmazsa ne olur?
Fenerbahçe maça çıkmazsa ne olur?
Sarı-lacivertli yönetim, futbol takımının Rize deplasmanı dönüşü uğradığı silahlı saldırının ardından yaptığı açıklamada, "Olay aydınlanana ve failler bulunana kadar sahaya çıkmama" kararı aldı. Peki Fenerbahçe sahaya çıkmazsa ne olur? İşte yanıtı...

Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nın bir hafta ertelenmesinin ardından " Fenerbahçe ligler yeniden başladığında maça çıkmazsa ne olur?" sorusu gündeme gelirken, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Gümüşdağ "O zaman Fenerbahçe bunun sonucuna katlanır" dedi. Peki bunun sonucu ne? İlgili talimat madde ne diyor?

Fenerbahçe Kulübü'nden tarihi karar!

Sporx.com'un haberine göre; bir takımın sahaya çıkmaması halinde başına gelecek yaptırımlar şöyle:

MADDE 24 - PUAN SİLİNMESİ, LİGDEN ÇIKARILMA ve ALT KÜMEYE İNDİRME

(1) Aşağıdaki hallerde puan tenzili yapılır, takım lig dışı bırakılır ve bir alt kümeye indirilir:

"a) Bir lig devresinde müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları ve karşı takımın zararlarını karşılamak üzere TFFtarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır.

Bir lig devresinde ikinci defa müsabakaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya müsabakayı terk eden takım hakkında hükmen mağlubiyet kararıverilmekle beraber, bu takım ligden çıkarılarak bir alt lige düşürülür ve bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip gelmiş sayılırlar."

Fenerbahçe'ye saldırı görüntülerini Facebook'tan paylaşmış!

Dirk Kuyt'tan Feyenoord açıklaması