"Fenerbahçe maçı tekrar oynansın"

"Fenerbahçe maçı tekrar oynansın"
"Fenerbahçe maçı tekrar oynansın"
Trabzonspor Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı, tatil edilen Fenerbahçe maçına ilişkin açıklamalarda bulundu.

TRABZON - Hami Mandıralı, Süper Lig'in 24. haftasında Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanan ve taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle tatil edilen Fenerbahçe maçının tekrar oynanmasını istediğini söyledi.

Trabzonspor'da düğün krizi


Trabzonspor'da görevde bulunduğu sürede çok galip gelemediklerini ancak mağlubiyet de almadıklarını dile getiren Mandıralı, "Fenerbahçe maçının tekrar oynanması benim hoşuma gider, takımımızın da hoşuna gider. Böyle bir şey olur mu bilmiyorum. Ben isterim tekrar oynanmasını çünkü bitiremediğiniz maçtan mağlup ayrılıyorsunuz. Genç bir teknik adam olarak böyle bir maçın tamamının bittikten sonra artı veya eksi olarak hanemize yazılmasını arzu ederim ama büyükler ne düşünür bilmiyorum. İnşallah tekrarlanır" ifadelerini kullandı.   

Trabzonspor'da göze hoş gelen farklı bir futbol oynatmaya çalıştıklarını anlatan Mandıralı, şöyle devam etti:
"Pozisyonu bol maçlar oynadık fakat çok galibiyet alamadık. İki galibiyet aldık, onun dışında beraberlikler ve bitmemiş, mağlup olarak gözüktüğümüz Fenerbahçe maçı var. Bir felsefe yaymak istedik. Ben Juventus maçında şunu söyledim. Yenilmemize rağmen oyuncu arkadaşlarımı kutluyorum dedim. Gerçekten dik oynadılar, ofansif futbolun gerektiği bütün özellikleri sahaya koydular. Böyle bir şey söyledim. Sonra insanların hoşuna gitti dik oynama sözü, öyle oynamaya çalışıyoruz."

Tahkim'den Trabzonspor'a müjde
  

"TARAFTARIN HOŞUNA GİDEN TRABZONSPOR"

"Benim felsefem, futbol anlayışımda, hücum ofansif göze hoş futbol oynamak, çok pozisyona girmek, sonunda gol atabilmek, bunu yapabilmek için çok çalışıyoruz" diyen Mandıralı, şunları kaydetti:
"Ekibimiz çok güzel çalışıyor, idmanlar yaptırıyor. Devamı sahada oyuncular müthiş performans gösteriyor. Bunun tam almış değiliz. Bundan sonra almak için gayret edeceğiz, çalışacağız. Trabzonspor, hedefe oynayan bir takımdır, o görüntüsünden uzak olmaması lazım. Zaman zaman beraberlikler alıyoruz, seviniyor gibi gözüksek de bunda çok ısrarcı değiliz, beraberlikler bizi tatmin etmez. Alınan puan puandır diye seviniyoruz bazen, bu felsefeyi yaymak lazım. Trabzonspor dik oynamalı ofansif oynamalı ama arkada da önlemi bırakmamalı. Taraftarın hoşuna giden, sonuç alan Trabzonspor ortaya koymak istiyoruz. Bunun için de çalışıyoruz."

"TARAFTAR, TAKIMINI HER TÜRLÜ ŞARTTA DESTEKLİYOR, KORUYORSA TARAFTARDIR"

Mandıralı, taraftarların takım için çok önemli olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:
"Taraftar takımımız adına ne kadar olumlu şeyler yapıyorsa diğer takım taraftarları da kendi takımları için yapıyorlar. Taraftarlar önemlidir, çok kıymetlidir, değerlidir. Fakat taraftar gerçekten taraftarsa takımını her türlü şartta destekliyor, koruyorsa taraftardır. Onun dışında gelişen olaylarda hem kendileri zarar görüyor, seyir zevkinden mahrum kalıyorlar ve takımları bundan zarar görüyor, acı çekiyor, yönetim acı çekiyor. Bütün Trabzonspor sevdalıları bundan mutsuz oluyor. Dolayısıyla sonuç olarak taraftarın maç içinde 90 dakika takımlarını desteklemesi lazım. Benim de camiam takımı adına taraftarlarımızdan beklentim 90 dakika takılarını desteklemeli, korumalı sahiplenmeli. Onun dışında maç bittikten sonra futbol yoruma açık. Yorum yapabilirler." (AA)

Trabzonspor indirimden memnun