Fenerbahçe maçında 'Mustafa Kemal' sloganı Temsilci Raporu'na girmiş

Fenerbahçe maçında 'Mustafa Kemal' sloganı Temsilci Raporu'na girmiş
Fenerbahçe maçında 'Mustafa Kemal' sloganı Temsilci Raporu'na girmiş
Fenerbahçe'ye seyircisiz oynama cezasının, Kasımpaşa maçındaki siyasi sloganlar nedeniyle verildiği iddiası kamuoyunda yankı uyandırmış, TFF ise hiçbir kulübe siyasi slogan nedeniyle ceza verilmediğini öne sürmüştü. Fenerbahçe, işte o maçın temsilci raporunu yayınladı...

Radikal.com.tr – Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, dün yaptığı basın toplantısında Şükrü Saracoğlu tribünlerinde taraftarların attığı “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganının suçmuş gibi gösterilip, gözlemci raporlarında yer aldığını söyleyip, bu duruma tepki göstermişti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ise Uslu'nun bu iddiaları üzerine dün, "Hiçbir spor kulübünün, siyasi ve sosyal sloganlar gerekçe gösterilere disiplin kuruluna sevk edilmediğini" öne süren bir açıklama yapmıştı. 

'Artık yeter, ligden çekiliriz'


Akşam saatlerinde ise Fenerbahçe Kulübü resmi sitesinden “Yorumsuz” başlığı altında “Takımımızın, ligin 21. haftasında Kasımpaşa A.Ş. ile oynadığı maçın Temsilci Raporu’nun 5.sayfasını ekte görüşlerinize ’yorumsuz’ olarak sunuyoruz” diyerek aşağıdaki belgeyi yayınladı. 

Fenerbahçeli taraftarlar TFF'ye yürüyor!


Raporda maçta atılan sloganlarla ilgili bölümde, cezaya neden olduğu öne sürülen küfürlü sloganlara ilişkin bir ifade yer almazken, tribünlerden atılan "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" ve "Her yer Taksim her yer direniş" sloganlarının raporda yer aldığı görüldü.