Fenerbahçe otobüsüne yumurtalı saldırı

Fenerbahçe otobüsüne yumurtalı saldırı
Fenerbahçe otobüsüne yumurtalı saldırı
Süper Toto Süper Lig'in 24. haftasında yarın Trabzonspor'a konuk olacak Fenerbahçe, Trabzon'a gitti. Havaalanında Fenerbahçe kafilesi, yoğun güvenlik önlemleri altında karşılandı. Havaalanına gelen birkaç Trabzonsporlu taraftar takımı taşıyan otobüse yumurta attı.

Fenerbahçe kafilesini taşıyan uçak saat 16.30'da Trabzon Havalimanı'na indi. Güvenlik nedeniyle Dış Hatlar Terminali'nden çıkarılan sarı-lacivertlileri kalabalık bir basın ordusu karşıladı. Fenerbahçe kafilesinde önce yöneticiler kendilerini bekleyen otobüse geçti. Daha sonra ise futbolcular ve teknik heyet havalimanı binasından çıkarak otobüse bindi. Emniyet güçleri çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, kafile 5 polis aracının eşliğinde Rize'ye hareket etti.

Fenerbahçe trabzonda olağanüstü emniyet güçleri tarafından karşılandı.havalimanı dışında 8 trabzonlu taraftar bulundu. Fenerbahçe konvoyunu 3 önde 3 arkada toplam 6 emniyet aracı takip etti. Fenerbahçe oyuncularını ve yöneticilerini taşıyan otobüs Rize'de konaklayacağı otele vardı.

Rizede coşkulu karşılama
Yaklaşık 50 dakikalık bir yolculuğun ardından Rize'de konaklayacakları otele ulaşan sarı - lacivertlileri burada 100 kişilik taraftar grubu meşalelerle karşıladı. Taraftarın sloganları eşliğinde otele giren Fenerbahçe kafilesi maç saatine kadar dinlenmeye çekildi. Polis ve Jandarmanın otel önünde geniş güvenlik önlemi alması ve taraftarları futbolculara yaklaştırmaması dikkat çekti. Bu arada Fenerbahçe'yi taşıyan otobüse Trabzon - Rize yolculuğu sırasında kimliği belirsiz kişilerce yumurta atılması dikkat çekti. Otobüsün sağ tarafında bir çok yumurta izi görüldü. Hürriyet