'Fenerbahçe panik içinde'

Turkcell Süper Lig'de son haftalara doğru zirve yarışı iyice kızışırken, her gün yeni bir yönetici sert açıklamalarla ortamı biraz daha geriyor.

İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de son haftalara doğru zirve yarışı iyice kızışırken, her gün yeni bir yönetici sert açıklamalarla ortamı biraz daha geriyor. Geçtiğimiz haftalarda Beşiktaş ve Fenerbahçe arasındaki söz düellosunun ardından dün de lig üçüncüsü Galatasaray'ın başkan yardımcısı Adnan Polat, lider Fenerbahçe'ye çattı. Ezeli rakiplerinin 'panik içinde' olduğunu savunan Polat, Sarı-Lacivertlilerin son günlerdeki penaltı serzenişlerini, kamuoyunu baskı altına almak için çıkardığını öne sürdü. Sarı-Kırmızılı yöneticinin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

  • Fenerbahçe'ye penaltı verilmesi için ciddi bir kampanya başladı ve hakemler üzerinde büyük baskı kuruluyor. Fenerbahçe yönetiminde çok ciddi bir endişe ve panik var. Bunun için biraz feveran ediyorlar, biraz gündemi, hakemi, federasyonu, gözlemcileri etkilemeye çalışıyorlar. Bunu bir strateji olarak yapıyorlar, kasıtlı ve bilinçli hareket ediyorlar.
  • Şampiyonluktaki inisiyatif, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ortaya koyacağı performansla paralel olarak yürüyor. Şansımızın Kayseri Erciyesspor maçından bu yana çok yükseldiğini düşünüyorum. Üç puanlık sistemde her şey olabilir.
  • Hakemlerden memnunum. Ama ligin kaderini etkileyen ve Galatasaray'ın birçok puanına mal olan 4-5 maç var. Galatasaray'ın 12 puanının hakem hatalarıyla gittiği görüşündeyim. Bu maçlarda beni en çok üzen Türkiye'nin üst düzey hakemlerinin bazı kararları verememesi. Hakemlerin Şükrü Saracoğlu Stadı'nda seyirci baskısından etkilendiğini düşünüyorum.
  • Maçlara gelmemesi konusunda başkanımız Özhan Canaydın'a hak veriyorum. Galatasaray taraftarı memnuniyetsizliğini başka türlü gösterebilir. Ama pankartlar açarak, Galatasaray yönetimini ve başkanını rencide edemez. Galatasaray etiğinde bu yoktur.
  • Rigobert Song'un oynamamasının nedeni Emre Aşık'ın çok formda olması. Biz Song'un performansından memnunuz. Ancak sakatlanınca, aylardır yedek bekleyen, ciddi bir şekilde çalışan ve en ufak sesi çıkmayan Emre'ye forma hakkı geldi. (Spor Servisi, aa)