Fenerbahçe 'pastırma kışı'nda...

Hafta içinde PSV Eindhoven'ı Şükrü Saracoğlu'nda 2-0'la geçen ve Şampiyonlar Ligi'nde ikinci tura bir adım daha yaklaşan Fenerbahçe, Avrupa'daki başarısına paralel olarak Süper Lig'e de ağırlığını koymayı hedefliyor.

KAYSERİ - Hafta içinde PSV Eindhoven'ı Şükrü Saracoğlu'nda 2-0'la geçen ve Şampiyonlar Ligi'nde ikinci tura bir adım daha yaklaşan Fenerbahçe, Avrupa'daki başarısına paralel olarak Süper Lig'e de ağırlığını koymayı hedefliyor. Geçen hafta itibarıyla liderle arasındaki puan farkı üçe inen Sarı-Lacivertliler, bugün ligin zorlu ekiplerinden Kayserispor'la deplasmanda oynuyor. Kanarya'nın 19 kişilik maç kadrosunda sakatlıkları bulunan Alex, Kezman, Tümer, Serdar, Ali Bilgin, Can ve Gürhan yok.
Ev sahibi cephesine gelince, Sarı-Kırmızılılarda hafif sakatlığı devam eden kaptan Mehmet Topuz'dan sonra, son antrenmanda arka adalesinde sorun çıkan defansın önemli isimlerinden Aydın'ın sakatlığı teknik kadroyu sıkıntıya soktu. Topuz'un büyük olasılıkla forma giyeceği, Aydın'ın durumunun ise maç saatinde belli olacağı belirtildi. Kayserispor teknik direktörü Tolunay Kafkas, "Her türle eksikliğe rağmen biz bu maçı kazanmak zorundayız" dedi.
Mehmet Topuz haberine tepki
Öte yandan Fenerbahçe maçı öncesi çıkan Mehmet Topuz'un Sarı-Lacivertli kulüple anlaşığı türünden haberler, Sarı-Kırmızılıları rahatsız etti. Bu tür haberlerin Sarı-Lacivertli kulüple ilgili haber yapan muhabirler tarafından kasıtlı olarak ortaya atıldığını savunan genel menajer Süleyman Hurma, "Başkanımızın, yönetim kurulumuzun, benim ve Mehmet Topuz'un ısrarla 'Transfer yok' şeklindeki sözlerine rağmen, bu tür haberler, oyuncumuzu ve bizi baskı altına almaya, yıpratmaya yöneliktir. Üstelik Mehmet Topuz'un transferiyle ilgili olarak bir resmi açıklama bulunmuyorken, ortalığı karıştıranları son kez uyarıyoruz. Bizim satılık oyuncumuz yok" dedi. (Spor Servisi, dha)