Fenerbahçe sağlık raporunu bekliyor

Fenerbahçe sağlık raporunu bekliyor
Fenerbahçe sağlık raporunu bekliyor
Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nın yıldızı Anastasiya Verameyenka'nın, 2 aylık hamile olduğu için KASKİ karşılaşmasında forma giymediği ortaya çıktı. Bu gelişme üzerine sarı-lacivertli kulübün, yıldız oyuncunun sözleşmesini feshedebileceği öğrenildi.

Sarı-lacivertlilerin TKBL’de KASKi ile dün oynadığı play-off yarı final maçında bençin yanında giyinik halde oturan Anastasiya Verameyenka'nın 2 aylık hamile olduğu belirtildi.

F.Bahçe'den G.Saray'a manidar teklif


Hürriyet Gazetesi'nden Tolga Yenigün'ün haberine göre; Fenerbahçe ’nin ezeli rakibi Galatasaray ’a yenilerek kupayı kaptırdığı Euroleague 8’li finallerindeki formsuz durumu dikkati çeken 27 yaşındaki Belaruslu oyuncunun sağlık raporu bekleyen Fenerbahçe Kulübü, gelecek rapor doğrultusunda tek taraflı fesih hakkını kullanacak.

UZMAN GÖRÜŞÜ: BASKETBOL GİBİ BİR SPORDA OYNATILMAMASI DAHA DOĞRU

Medipol Üniversitesi Hastanesi Doç. Dr. Banu Kumbak Aygün, "Normalde ilk 3 aylık gebelikte fiziksel aktivite yasak değil. Ama burada şu önemli basketbol gibi mücadelenin yorucu olduğu ve uzun bir kondisyon gerektiren aktiviteleri tavsiye etmiyorum. Uzun süre koşmanın dışında; takımlı sporlardaki travma da göz önüne alınmalı. Kol ya da tekme gelmesi durumunda travma oluşabileceği için bu tarz rekabetçi ve ağır kondisyon gerektiren bir spor olan basketbolu tavsiye etmiyorum. Bence oynatılmaması daha doğru" ifadelerini kullandı.    

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye yeşil ışık