Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'ne katılacak mı?

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'ne katılacak mı?
Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'ne katılacak mı?
UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Fenerbahçe'nin mahkeme süreci sonucunda Avrupa yasağının kalkıp kalmayacağı konusundaki görüşlerini dile getirdi.

İşte Şenes Erzik'in bu konudaki açıklamaları:

"Gelişmeleri ben de ilgili ile takip ediyorum.. Şu anda ortada çok bilinmeyenli bir denklem var..

1- Yargıtay'ın ne karar vereceği belli değil..

2- Yeni mahkemenin ne karar vereceği belli değil..

3- Yeni mahkemenin hangi delilleri geçersiz sayacağı belli değil..

Ancak Yargıtay'ın alacağı karar her halükarda davanın yeniden bakılması ile sonuçlanacağı için şunları rahatlıkla söyleyebiliriz:

Eğer yeni mahkeme F.Bahçe'yi suçsuz görür ve UEFA Disiplin Komitesi'nin ceza vermesine sebep olan deliller geçersiz sayılırsa bu yeni bir durumun oluşması demektir.. O zaman önce F.Bahçe'nin CAS'a başvurması 'Alın size yeni deliller, sen onayladın ama mahkeme kararı değişti.. Şimdi benim davamı tekrar değerlendir" deme hakkı doğar.. CAS'tan sonra aynı süreç UEFA için geçerli tabii ki..

Şunu da söylemek gerekir ki; CAS'ın gerekçeli kararı açıklanmadı ve Yargıtay da kararını vermedi.. Demek ki bu hukuk yolu bir hayli uzun zaman sürebilir.. Ben hukuk adamı değilim ama yargılama çabuk yapılır ve her şey F.Bahçe lehine olumlu sonuçlanırsa F.Bahçe'nin hak kazanması halinde gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılma ihtimali doğduğunu söyleyebilirim. Aynı şekilde geçmişte verilen cezalar ile ilgili F.Bahçe'nin hakkını arama şansı da doğabilir."