'Fenerbahçe şampiyonluğu hak etti'

'Fenerbahçe şampiyonluğu hak etti'
'Fenerbahçe şampiyonluğu hak etti'
Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Elvir Boliç, "Fenerbahçe, yakaladığı bu havayla Beşiktaş maçını kazanıp bu hafta şampiyonluğu garantiler" dedi.

ZENİTSA - Türkiye 'de uzun yıllar forma giyen Elvir Boliç, aktif futbol yaşantısını sonlandırmış olmasına rağmen, özellikle Türkiye liglerine ilgisinin devam ettiğini dile getirdi. Fenerbahçe 'nin, ligin bitimine 5 hafta kala en yakın rakibi Beşiktaş 'a 12 puan fark atmasının nadir görülen bir olay olduğuna dikkati çeken Boliç, "Ligin bitimine haftalar kalan şampiyonluğu garantilemek, Türkiye'de çok nadir olan bir şey. Fenerbahçe şu anda böyle bir şansa sahip" diye konuştu.

Fenerbahçeli futbolcuların son dönemde iyi bir hava yakaladıklarını söyleyen Boliç, "Fenerbahçe, yakaladığı bu havayla Beşiktaş maçını kazanıp bu hafta şampiyonluğu garantiler. Fenerbahçe bu sene şampiyonluğu hak etti" ifadelerini kullandı.

Boliç, "Tüm sezon boyunca en iyisi Fenerbahçe'ydi. Bu nedenle şampiyonluğu hak etti. Büyük bir avantaja sahip oldukları gibi moral konusunda da iyi durumdalar. Bu nedenle Fenerbahçe, bu hafta şampiyon olur diye düşünüyorum" şeklinde devam etti.

TÜRKİYE'DEKİ BOSNALILARA YENİLERİ EKLENECEK

Aktif futbol yaşantısını sonlandırdıktan sonra Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Fenerbahçeli eski basketbolcu Damir Mrsic ile menajerlik şirketi kuran Boliç, futbol anlamında Bosna Hersek'de hali hazırda iyi bir jenerasyonunun bulunduğunu ifade etti. Boliç, "Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı'nda sürekli forma giyen futbolcuların Türkiye'deki liglerde oynaması her iki taraf için de son derece yararlı" değerlendirmesinde bulundu.

Boliç, "Önümüzdeki yıl, Türkiye'deki Bosnalı futbolcu sayısının artacağını düşünüyorum. Bu konuda bazı duyumlar var" diye konuştu. (AA)