Fenerbahçe 'sıfırlamak' için gün sayıyor!

Fenerbahçe 'sıfırlamak' için gün sayıyor!
Fenerbahçe 'sıfırlamak' için gün sayıyor!
14 haftalık performansı beğenilmeyen Fenerbahçe, devre arasında yapılacak çalışmalarla ikinci yarıya çok farklı girmeyi planlıyor. Sarı-Lacivertliler, ilk dönemini sıkıntılı bitirmesine rağmen şampiyonluğa ulaştığı 2010-11 sezonundaki gibi kampta yenilenmeyi hedefliyor

RADİKAL -  Sezon başından beri istediği performansı sergileyemeyen Fenerbahçe ’de gözler devre arasında Antalya ’da yapılacak kampa çevrildi. Sarı-Lacivertliler, 2010-2011 sezonunun ilk dönemini sıkıntılı bitirmiş ve lige verilen aradan sonra 16 galibiyet 1 beraberlik alarak mutlu sona ulaşmıştı. O dönem Aykut Kocaman’ın yardımcılığını üstlenen İsmail Kartal, önümüzdeki Antalya kampının ardından da benzer çıkışı göstermek için kolları sıvayacak.

Fenerbahçe'den TFF'ye çağrı


Hatırlanacağı gibi Ersun Yanal yönetimindeki Fenerbahçe, 2014 Dünya Kupası’nın da etkisiyle sezon hazırlıklarına geç başlamış; Başkan Aziz Yıldırım ise futbolcuların abartılı bir şekilde tatil yaptığını savunmuş, akabinde de başarılı hocayla yolları ayırmıştı. Yanal’ın gidişiyle beraber Sarı-Lacivertli ekibin çalışma programı adeta altüst olmuştu.

Fenerbahçe'de hedef 4'te 4


Apar topar takımın teknik patronluğuna getirilen İsmail Kartal da, öğrencilerine gerekli yüklemeyi yapacak imkânı bulamamıştı. Bunun dezavantajını ilerleyen haftalarda görmeye başlayan Kanarya’da neredeyse tüm oyuncular geçen sezonun gerisinde bir performans sergiledi. Bu durumun farkında olan İsmail Kartal ve kurmayları ise devre arası kampında özellikle bireysel çalışmalar üzerinde duracak. Her oyuncuya form durumuna göre bir program çıkartılıp bu doğrultuda çalışması istenecek. Tecrübeli teknik adam, fiziksel çalışmaların yanı sıra takım havasını da yakalamak için ter dökecek. Kartal, geçen sezon nisan ayında şampiyonluğu kazanan ve bu nedenle üzerlerinde baskı hisseden oyuncularını psikolojik olarak da rahatlatmaya çalışacak.

Emenike teklifini açıkladı


Bilhassa gösterdiği düşük performansla eleştirilerden en büyük payı alan Emmanuel Emenike’ye özel terapi uygulayacak. Duygusal açıdan çöküntü yaşadığı gözlenen Nijeryalı forvetin tekrar eski günlerine dönmesi için öğrencisiyle birebir görüşmeler yapacak.