Fenerbahçe şimdilik huzurlu

Johnson, Hakan Bayraktar ve Kemal Aslan... Fenerbahçe, ilk onbirinde üç eski Gaziantepli'ye forma giydirirken, oyun da iki Slav'ın paslaşmasıyla başladı.

İSTANBUL - Johnson, Hakan Bayraktar ve Kemal Aslan... Fenerbahçe, ilk onbirinde üç eski Gaziantepli'ye forma giydirirken, oyun da iki Slav'ın paslaşmasıyla başladı. Saracoğlu çimlerine ilk kez kramponlarını değdiren Rebrov ve Besçasnıh, ilk atağa da imza koydular. 1. dakika dolarken Rebrov'un ortasına Vladimir Besçasnıh kafasını uzatamadı.
Peşi sıra gol geldi. Gaziantep defansından Alper'in ters vuruşunda direkte patlayan top, nihayetinde Johnson'ın önüne düştü. Ganalı oyuncunun uzaktan sert ve isabetli şutu, kaleci Ömer'i mağlup etti: 1-0. Gol sonrası Gaziantep'in oyun hakimiyeti ve pozisyonları vardı. Özellikle sağ kanattan akıp gidep Julio Cesar, Abdullah'ı zor durumda bırakırken konuk ekipteki son vuruş eksikliği, oyun üstünlüğünün skora yansımasını önlüyordu. 10'da Julio Cesar, 18'de Cesar-Viola-Erdal üçgeninde son vuruşu yapamayan Erdal, konuk ekip adına sonuçsuz ataklara imza koydular.
Kemal ve Abdullah cezalı
23'te Kemal soldan gitti, nefis vurdu, Ömer çıkardı. 31'de Viola, Murat'ın sağdan yaptığı ve sonradan havalanan ortada dömivole denedi; aut. 32'de Tuncay'ın sağ ayağıyla yaptığı vuruş üst direkte patladı. Bu dakikalarda yine Gaziantep'in sonuç vermeyen atakları vardı. 41'de Tuncay, sağda topla buluştu, kalesini terkeden Ömer'i kolayca ekarte etti, sol ayağıyla çaprazdan öldürücü vuruşunu yaptı: 2-0. 44'te ise Ceyhun'un pasında Besçasnıh nefis bir aşırtma yaptı, top üst direği yalayarak auta çıktı.
Konuk takım, dağınık görüntüsünü ikinci yarıda da tekrarladı. Sarı-Lacivertli cephede ise her topu kendi kullanmak isteyen ve özellikle iki Slav forvete pas çıkarmamakta ısrar eden 'Ceyhun şov' izlendi. 58'de Rebrov vurdu, kaleci çıkardı. 72'de Tuncay sağdan içeri yüksek bir orta yaptı, Johnson vuramadı. 83'te Bouzazi'nin vuruşu, auta gitti. Kalan dakikalarda başka gol olmazken Kemal ve Abdullah, gördükleri sarı kartlarla
cezalı duruma düştüler. Haftaya iki futbolcu da sahada olmayacak.
(Spor Servisi)