Fenerbahçe şokta! Sadece 1350 taraftar

Fenerbahçe şokta! Sadece 1350 taraftar
Fenerbahçe şokta! Sadece 1350 taraftar
Fenerbahçe'nin 4-1 kazandığı Sivasspor maçını sadece bin 350 seyirci izledi. Araştırmalar taraftarı kötü futbol ve takımda yıldız oyuncu olmamasının kaçırdığını gösteriyor.

Sarı-lacivertliler, Sivasspor'u 4-1 yenerek haftayı 3 puanla kapattı. Mücadele sonunda en çok konuşulan goller, tartışmalar, farklı zafer değil taraftarın tribüne gelmemesi oldu. Kayserispor kupa mücadelesi boş tribünlere oynandığında, "Kupaya önem verilmiyor, yedeklerle çıkılacağı bilindiği için taraftar ilgi göstermedi" deniyordu. Ancak 4. yıldız hesabı nedeniyle çok önemli olan Sivasspor lig maçında da tribünler boş kaldı. 52 bin kişilik Şükrü Saracoğlu tribünlerinde kombine sahipleri dışında biletli sadece bin 350 taraftar vardı.

'Daha farklı kazanabilirdik'


ARAŞTIRMA YAPTIRILMIŞ

Fotomaç Gazetesi'nde yer alan habere göre; Fenerbahçe yönetiminin bir şirkete araştırma yaptırdığı, taraftarın "Takımda yıldız yok, kimi izlemeye geleceğim. Hep aynı isimler hep aynı futbol . Üstelik geçen yıla göre futbol kalitesi de düşüyor. Bilet fiyatları ve Passolig uygulaması da cabası" diyerek tribünlere gitmemeyi tercih ettiği öğrenildi. Yönetim, "Taraftar bizi yıldız oyuncu almadık dile eleştiriyor" diyerek bu araştırmayı kamuoyu ile paylaşmadı. Ancak toplantıda, "Böyle giderse kombine sahipleri bile maça gelmeyecek" endişesinin başladığı da konuşuldu.

TRANSFER BİR SEÇENEK

Yönetim taraftarı tribüne çekmek için çareler arıyor. Bunlardan biri de devre arasında bir yıldız oyuncu almak. Bruno Alves'in gönderilerek açılacak kontenjanla taraftarın çok sevdiği Miroslav Stoch'un geri dönme ihtimali yüksek. Devre arasında puan cetvelindeki duruma göre ünlü yabancı bir forvetin de alınabileceği belirtiliyor. Böylece "Hedef 1 milyon üye" projesine de destek verilmiş olacak. Yönetimin "yüksek" denilen bilet fiyatlarının indirilmesi, bazı maçlarda promosyonlar uygulanması gibi projeleri de bulunuyor.

Fenerbahçe maçında iki büyük hata!