Fenerbahçe 'Soma' sözünü tuttu

Fenerbahçe 'Soma' sözünü tuttu
Fenerbahçe 'Soma' sözünü tuttu
Sarı-lacivertli kulüp, Soma'da yaşanan maden faciası sonrası çocukların eğitim masraflarını karşılamak için satışa çıkarılan tişörtlerden 151 bin 310 TL gelir sağlandığı ve bu tutarın burs havuzuna aktarıldığını açıkladı.

Fenerbahçe 'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Fenerium tarafından, tüm kazancı Kulübümüzün Somalı çocukların eğitim masraflarını karşılamak için oluşturduğu burs havuzuna aktarılmak üzere hazırlanan SOMA tişörtleri, satışa çıktığı ilk günden beri hem taraftarlarımızdan hem de diğer kulüp taraftarları tarafından çok yoğun ilgi gördü.

Beşiktaş ve Fenerbahçe'den Soma için özel maç


Bugüne kadar ulaşılan toplam satış adedi 10.019 olan Soma tişörtlerinin gelirinden, Soma'daki burs havuzuna aktarılacak tutar ise 151.310,44 TL'yi buldu.

Şuana kadar biriken ve burs havuzuna aktarılacak olan bu tutar karşılığı, Soma'da yaşayan 42 öğrencimizin senelik eğitim bedeli karşılanmış olacak.

Duyarlılık gösteren tüm taraftarlarımıza ve diğer kulüp taraftarına teşekkür eder, satılan her bir Soma tişörtün Somalı bir çocuğumuzun eğitimine katkı sağlayacağını hatırlatarak desteklerinizin devamı dileriz."

Soma için toplanan paralar çalındı!