Fenerbahçe taraftar seçiyor!

Fenerbahçe taraftar seçiyor!
Fenerbahçe taraftar seçiyor!
Başkan Aziz Yıldırım'ın, "Fenerbahçe'ye zarar verenler" olarak adlandırdığı taraftar gruplarını stada almamak için deplasmandaki Mersin İdman Yurdu maçı için kulübe ayrılan tüm biletleri kendisi satacak. Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki Migros tribününe ait biletlerin de 'satışa çıkarılmadan satıldığı' iddia edildi!

Radikal.com.tr - Fenerbahçe 'de bir süredir devam eden taraftar-yönetim gerginliği bir üst noktaya taşındı. Son dönemde üst üste alınan başarısız sonuçların ardından başta Genç Fenerbahçeliler olmak üzere bir kısım taraftarın Başkan Aziz Yıldırım'a yönelik tepkilerinin önünü kesmek için ilginç bir yöntem uygulanacak. Kulüp deplasmanda oynayacağı Mersin İdman Yurdu maçı için kendisine ayrılan tüm biletleri 'karşılıklı protokolle' alarak kendisi satacağını açıkladı. Kulüpten konuyla ilgili olarak bugün yapılan açıklama şöyle:

"10 Şubat 2013 Pazar günü deplasmanda oynayacağımız Mersin İdman Yurdu karşılaşmasının deplasman tribünü biletleri, kulübümüz tarafından taraftarlarımıza kimlik fotokopisi ve bilet ücreti karşılığında satılacaktır.
Söz konusu uygulama, Türkiye Futbol Federasyonu'nun, daha önceki haftalarda muhtelif karşılaşmalarda ve son olarak geçtiğimiz hafta Gaziantepspor karşılaşmasında deplasman tribününde yaşanan Sporda Şiddet Yasası'na aykırı bazı eylemler emsal olarak gösterilerek bilgisi ve onayı dahilinde, bu emsallerin kulübümüze para ve saha kapatma cezası olarak geri dönüş zaruriyetiyle ve Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü'yle yapılan karşılıklı protokol çerçevesinde gerçekleşecektir."

YILDIRIM, "BUNLARI SİLECEĞİZ" DEMİŞTİ

Başkan Aziz Yıldırım da kulübün resmi sitesinden yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak şunları söyledi, "Fenerbahçe Başkanı ve Yönetiminden istediklerini alamayan bu meczupların hedeflerinin ne olduğu açıktır. Bununla birlikte, bu hedeflere ulaşmak için, tribünlerdeki kasıtlı ve planlı eylemlerle Fenerbahçe’ye verdikleri zararlar da ortadadır. Ulusal ve uluslararası müsabakalarda muhatap olduğumuz tüm cezalar bu menfaat odaklarının neden olduğu garabetlerdir. Ancak, geneli temsil etmeyen ve şahsi menfaatleri uğruna Fenerbahçe’nin değerlerini sabote eden bu düşünceyle olan mücadelemiz sonuna kadar sürecektir. Bu oluşumlar hukukun eksiksiz uygulanması ve devletin desteğiyle Türk futbolundan bir an evvel silinecek ve her ne pahasını olursa olsun bunun öncülüğünü de Fenerbahçe Spor Kulübü yapacaktır."

 

Kimsenin haberi olmadan 572 Migros Tribünü kombine bileti nasıl satıldı?

Fenerbahçe'nin 2012-2013 sezonu için hazırlanan Migros trübünü kombine biletlerinin de satışa çıkarılmadan satıldığı iddia edildi. Haber8.com internet sitesinin antu.com taraftar grubu sitesine dayandırdığı haber göre, daha önce satışa sunulan kombine kartlar içerisinde Migros Tribünü yer almıyordu. Bununla ilgili resmi internet sitesinden de yayınlanan haberde Migros Tribünü ismi yok. Ancak sitede yer alan fotoğraflarda bu biletlerin fotoğrafları yer alıyor. 
Bu iddiaların ortaya atılmasının ardından kulüp bir açıklama yaparak Migros tribünü biletlerinin 'yoğun talep üzerine satıldığı'nı açıkladı ancak satış listelerinde yer almamasıyla ilgili bir bilgilendirme yapmadı. Açıklama şöyle:
"Bazı internet siteleri ve sosyal medyada, stadımızın Migros Tribünü’nde sezon başında satılan kombinelerle ilgili bir takım iddialar yer almaktadır.
Kulübümüz, sezon başında Migros Tribünü’nden kombine satışı yapılmaması kararını almakla birlikte Türk Telekom Tribünü’ne gelen yoğun talepler nedeniyle Migros Tribünü’nden de aynı fiyata kombine satışı gerçekleştirmiş, ilgili tribündeki kombine satışı 572’ye ulaşmıştır.
Bununla birlikte her geçen yıl stadımız kombinelerine artan talepler doğrultusunda, yeni sezonda da Migros Tribünü’nden kombine satışı için gerekli planlamalar yapılmaktadır."