Fenerbahçe taraftarını çıldırtan reklam!

Fenerbahçe taraftarını çıldırtan reklam!
Fenerbahçe taraftarını çıldırtan reklam!
Turkcell'in 'küfürlü tezahürat' içerdiği iddia edilen 'Anneler Günü' temalı reklamı, Fenerbahçelilerin sert tepkisi üzerine yayından çekildi. Sarı-lacivertli kulüpten kınama açıklaması gelirken, firma ise taraftardan özür diledi.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Turkcell isimli Telekomünikasyon Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren Turkcell Superonline markasının kulübümüzü hedef alan çirkin reklam içeriği tarafımızdan tepkiyle karşılanmış ve camiamızda infiale sebep olmuştur.

Anneler Günü gibi kutsal bir günü kendine tema edinen bahse konu şirketin reklamlarında, kulübümüze alenen hakaret edilmiş, milyonların gönül verdiği bir kulüp holigan bir ruhla hedef alınmıştır.

2. kez yapılan bu çirkin eylemin ardından ilgili şirket, sosyal medya kanalıyla özür dileme yolunu tercih etmiştir. Ancak hiçbir terbiyesizliğin ve Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yönelik yapılan bu tür hadsiz ve seviyesiz eylemin özrü olamaz.

Yapılan bu çirkin reklamlardan ötürü Turkcell ve Turkcell Superonline’ı şiddetle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşırız."

REKLAMI GERİ ÇEKTİLER

Turkcell ise Fenerbahçe taraftarından özür dileyip reklamı geri çekti. Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Videonun arka planında kullanılan ve Fenerbahçe taraftarlarının hassasiyetine sebep olan tezahüratlar nedeniyle söz konusu videoyu kullanımdan kaldırdığımızı belirtir; ortaya çıkan yanlış anlaşılmadan dolayı taraftarlardan özür dileriz" ifadelerini kullandı.