'Fenerbahçe tarihine geçmek istiyoruz'

'Fenerbahçe tarihine geçmek istiyoruz'
'Fenerbahçe tarihine geçmek istiyoruz'
Sarı-lacivertli takımın milli futbolcusu Alper Potuk, "İnşallah bu yıl da ligi şampiyon tamamlayacağız" dedi.

DÜZCE - Alper Potuk, kulübünün Düzce Topuk Yaylası'ndaki tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, kampın oldukça verimli ve yoğun geçtiğini, tesislerin kendileri için çok büyük bir imkan olduğunu söyledi.

Geçen yıl Fenerbahçe 'ye transfer olduğunda ilk röportajı yine Topuk Yaylası'nda verdiğini hatırlatan Potuk, "İlk röportajımızı, basın toplantımızı sizlerle yapmıştım. Geçen sene iyi bir sezon geçirdik ve şampiyon tamamladık. İnşallah bu yıl da aynı şekilde tamamlayacağız. Fenerbahçe tarihine adımızı yazdırmak istiyoruz. Kamp dönemi gerçekten çok ağır ve yorucu geçiyor. Sezon için çok önemli. Çok iyi bir ortamımız var. İnşallah aynı başarıya sezon içinde de kavuşuruz. Benim için önemli olan sahada oynamak, mevki fark etmez. Sahada olduğum zaman en iyisini yapmaya çalışıyorum" ifadesini kullandı.

Yeni transfer Diego Ribas'ın çok iyi bir futbolcu olduğunu anlatan Potuk, "Kalitesini kanıtlamış, çok iyi bir futbolcu. Çok teknik ve hızlı. Bunu herkes biliyor. İnşallah uyum sürecini çabuk atlatır. Şampiyonluk için bize çok yardımı dokunacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Takımdaki arkadaşlık vurgusunun çok önemli olduğuna değinen Potuk, sözlerini şöyle tamamladı:
"Fenerbahçe'ye Eskişehirspor'dan geldim ve orada da aile ortamı vardı. Fenerbahçe'de de aynı aile ortamını gördüm. Kaybetsek de kazansak da herkes birbirine sahip çıkıyor. 'Laf olsun' diye aile ortamı yok yani. İnşallah bu aile ortamı bozulmadan devam eder. Geçen sene şampiyon olduk, inşallah bu sene de olacağız. Biz Ersun Hoca ile 2,5 senedir çalışıyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda her sene konuşmalar yapıyor. Skor anlamında rakam konuşmuyoruz ancak neler yapacağımızı konuşuyor." (AA)