Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira: Bir ay sonra oynansa farklı olurdu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira: Bir ay sonra oynansa farklı olurdu
Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira: Bir ay sonra oynansa farklı olurdu
Şampiyonlar Ligi'nde Shakhtar Donetsk'e elenen Fenerbahçe'nin Teknik Teknik Direktörü Vitor Pereira, "Bu maç bir ay sonra oynansa farklı olurdu" dedi. Saha dışına gönderilmesiyle ilgili "Cezayı hak edecek bir şey yapmadım" değerlendirmesine bulundu.

RADİKAL- Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Shakhtar Donetsk'e 3 - 0 yenilerek Şampiyonlar Ligi'ne veda ettikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Portekizli teknik adam, Fred'in maçta oynaması ve kendisinin hakem tarafından maçın 61. dakikasında tribüne gönderilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktör Pereira basın toplantısında şunları söyledi: 

'DUYGUSALIM, MAÇI KENDİM GİBİ YAŞIYORUM'

- Dün söylediğimden tek bir noktayı ve virgülü değiştirmeyeceğim. Benim işim sahada. Bu konu disiplin ve hukuk kurulunun işi. Ben duygusal bir insanım. Maçı kendim gibi yaşıyorum. Sahada her an maçı yaşayan birisiyim. Ben cezayı hak edecek hiçbir şey yapmadım. Öncelikle bu karar 4. hakemin kararıydı, sonrasında hakemlerin ortak aldığı bir karardı. 4. hakem maç boyuncu benim durduğum alanla ilgilendi.

Shakhtar Donetsk 3-0 Fenerbahçe


'GERÇEKÇİ OLMAK ZORUNDAYIZ'

- Maçı, taktikleri konuşalım. Çünkü hakemlerin aldığı kararları konuşursak, bu noktada kilitleniriz. Bilmemiz gereken çok önemli nokta var. Shakhtar Donetsk yıllardır futbolcusuyla hocasıyla birlikte oynayan bir takım, biz ise yeni bir takımız. Takımımızda herkes yüksek seviyeye gelene kadar çalışmak zorundayız. Shakhtar, gol pozisyonlarında bizden daha etkili oldu, biz ise girdiğimiz gol pozisyonlarını değerlendirmedik. Karşılaşmada 1-1'i yakalamak için fırsat da bulduk ama olmadı. Daha iyi oynadığımız dönemlerde ikinci golü kalemizde gördük. İkinci yarının belli dönemlerinde iyiydik. Gerçekçi olmak zorundayız.

- Karşımızda gözü kapalı oynayan bir takım vardı. Biz yeni bir oyun tipi oluşturmaya çalışan bir ekibiz. Kazanmak istedik olmadı. Sonucun sahadaki oyunu yansıtmadığını düşünüyorum. Çok güçlü bir takım olacağımıza inanıyorum. Yarın bizim için yeni bir gün başlıyor. İnanıyorum ki gelecek yıl bu takım Şampiyonlar Ligi'nde olacak. Bu sene erken veda oldu. Zamana ihtiyacımız var. Çok kuvvetli takım olacağız. Taraftarlarımızı mutlu edeceğiz, ben de şu an taraftarlar gibi üzülüyorum. İşler kötü giderken de buradayım.

- Bu maç 1 ay sonra oynansaydı, her şey farklı olurdu. Hep birlikte takım halinde yolumuza devam edeceğiz. Takım, taraftar, camia hep birlikte olalım. Önümüze bakma zamanı.

LUCESCU: GERÇEKÇİ BİR SKOR OLMADI

Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu ise, çok zor bir maçta güçlü bir rakibi elediklerini ifade ederek, "Güçlü bir takım karşısında turu geçtik. Şans bizim yanımızdaydı. Rakibin birkaç gol şansı vardı. Gerçekçi bir skor olmadı ve şans bizim yanımızdaydı. Fenerbahçe'ye üzüldüm. Özellikle orta saha oyuncularımız çok iyiydi. Çok güçlü bir takımı eledik" diye konuştu.

'FRED İLE İLGİLİ DİSKALİFİYE BELGESİ ALMADIK'

Doping testi pozitif çıkan Brezilyalı Fred'le ilgili kendilerine herhangi bir resmi belge gelmediğini dile getiren Lucescu, "Fred'le ilgili herhangi bir diskalifiye belgesi almadık. Fred, Paraguay'a ifade vermeye gidecek ve orada haklılığını savunacak. Ne UEFA'dan ne de başka bir kurumdan Fred'in oynamamasıyla ilgili hiçbir resmi evrak gelmedi. Gelmediği sürece de Fred'i oynatacağız" şeklinde konuştu. 

Tecrübeli çalıştırıcı ayrıca, Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın Alman hakem Felix Zwayer tarafından tribüne gönderilmesiyle ilgili, "Hakem çok riskli bir karar verdi ama doğru olduğuna inanıyorum" ifadesini kullandı.

(DHA)