Fenerbahçe-Trabzonspor maçı öncesi hakeme telefon!

Fenerbahçe-Trabzonspor maçı öncesi hakeme telefon!
Fenerbahçe-Trabzonspor maçı öncesi hakeme telefon!
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yarın Kadıköy'de oynanacak Fenerbahçe maçı öncesi hakem Bülent Yıldırım'ı aradığını söyledi.

TRABZON - THY'ye ait özel uçakla bugün saat 15.00'de İstanbul 'a giden Trabzonspor'un 24 kişilik oyuncu kafilesinde sakatlığı bulunan kaleci Onur Kıvrak ve Waris yer almadı. Teknik direktör Ersun Yanal, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynadıkları Akhisar Belediyespor maçında sakatlandığı için 3 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklanan kaptan Jose Bosingwa'yı da hem kendisine hem de takıma moral olması için İstanbul'a götürdü. Uzun bir süre kadro dışı bırakıldıktan sonra affedilen Zeki Yavru'da kadroda yer aldı.

TFF'den Trabzonspor'a cevap

HACIOSMANOĞLU: TAKIMI O DAKİKADA, SAHADAN ÇEKECEKLER

TRabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, havalimanında yaptığı açıklamada, Fenerbahçe maçının hakemi Bülent Yıldırım ile konuştuğunu söyledi. Hacıosmanoğlu, bu konuda şunları söyledi:
"Söylediğimiz lafın üzerinden 24 saat geçmeden bizi PFDK'ya sevkediyorlar. Çok da etkilenmiyoruz. Bizim sözlerimizin manalarını anlarlarsa, insanların bize teşekkür etmeleri lazım. Biz sahada hakkaniyetle maç yönetilmesini istiyoruz. Oyuncular sahada mücadele etsin, kim iyi alın terini dökerse o kazansın. Bugüne kadar canımız çok yandı. Büyük yatırımlar yaptık. Hakem hatalarından kaybettiğimiz maçları sağır sultan bile biliyor ama ilgililer bilmiyorsa onlara hatırlatmak bizim görevimiz. Hakem hatasıyla maç kaybetmeyeceğiz, dedim. Hakem kararıyla kaybedeceğiz ama. Biz cezalıyız, maçı televizyondan seyredeceğiz. Hakem arkadaşımıza rakip takımın dediği gibi biz de güveniyoruz. Kendisiyle de konuştum. Kim hak ediyorsa onu kazanmasını sağlayacak bir yönetim göstermelerini istedim. Başkaları gibi bizim olmayanı bize vermelerini istemiyoruz. Biz o kültürden gelmedik. Biz hakkına riayet eden insanlarız. Bunun bir oyun olduğunu unutmayalım. Ama sahada mücadele edenler kazansın. Onun dışındaki hiçbir etken sonucu etkileyecek bir ortam yaratmasın. Bugüne kadar canımız çok yandı. Bu maçta da bariz hakem hatalarıyla maçı kaybedersek o maç bitmeyecek. Yetkili arkadaşlara da zaten söyledik. Takımı o dakika itibarıyla sahadan çekecek ve Trabzon'a gelecek. Ondan sonra da Türk futbolunu, bizim söylemlerimizi yanlış anlayıp ta cevap verenler, özellikle federasyon ve yetkilileri, kendi şapkalarını önüne koyup Türk futbolunu nasıl yönettiklerini kendileri düşünürler."

Hakemlerin hata yapabileceğine dikkati çeken Başkan Hacıosmanoğlu, "Bizim istediğimiz maçların sahada oynanıp sahada bitmesi" derken açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Bizler nasıl hata yapıyorsak hakemler de hata yapacaktır. Eğer bizim söylemlerimizi yanlış anlayıp da değerlendiren federasyon yetkilileri varsa, eğer Allah korkuları, biraz da vicdanları varsa o pozisyonları seyretsinler. Rakiplerimize nasıl penaltılar verildiğini veya aleyhte penaltı verilmediğini kendileri görüp de vicdanları rahatsız olmuyorsa zaten o vicdanlara söyleyecek bir şeyimiz yok. O zaman demek ki Türk futbolunun görmesi gereken eylemleri görmesi gerekiyor. Biz de onları yapacağız." Fatih TURAN (DHA)

Hacıosmanoğlu PFDK'ya sevk edildi

İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan radikal karar