Fenerbahçe-UEFA görüşmesinin perde arkası

Fenerbahçe-UEFA görüşmesinin perde arkası
Fenerbahçe-UEFA görüşmesinin perde arkası
Mahmut Uslu ilk kez FBTV'de duyurdu, ortalık karıştı. UEFA ile yapılan gizli görüşmede konuşulanları açıkladı.

13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden çıkan yeniden yargılama kararıyla birlikte hem şike iddialarından aklanma hem de Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için umutları iyice artan Fenerbahçe 'de UEFA ile yapılan gizli görüşmenin detayları ortaya çıktı. "UEFA ile önemli konular üzerine konuşmuştuk, bunu kamuoyundan gizledik" diyen Genel Sekreter Mahmut Uslu'nun bahsettiği toplantı, UEFA Genel Sekreteri Giovanni Infantino ile gerçekleştirildi.

'Fenerbahçe'ye Avrupa'ya gidemez'


DAVET UEFA'DAN GELDİ

Sampiy10.com'un haberine göre; yeniden yargılamanın gündeme geldiği günlerde, yani yaklaşık 2 ay önce Türkiye 'deki gündemi yakından takip eden UEFA yetkilileri, yeni gelişmelerle ilgili kulüpten özel bir toplantı talebinde bulundu. 3 Temmuz'un kilit isimlerinden Giovanni Infantino'nun da katıldığı toplantıda, UEFA yetkililerinden biri "İsviçre Federal Mahkemesi'ne gitmeyin, biz de sizin bu sene Avrupa'ya gitmeniz için gerekli hukuksal durumu gözden geçiririz" önerisinde bulundu.

"CAS'TAN ÇEKTİK AMA..."

Ancak daha önce ülke menfaatlerini düşünerek CAS davasını geri çeken Fenerbahçe, bu sefer elindeki kozlardan dolayı böyle bir pazarlığın içinde olmak istemedi. Yeniden yargılama kararının verileceğine inanan Başkan Aziz Yıldırım, toplantıda konuşulanları kendisine aktaran Uslu'ya verdiği yanıtla tavrını bir kez daha ortaya koydu: "Biz pazarlık yapmıyoruz. Haklı olduğumuzu ispat edeceğiz. Yeniden yargılama kararı ile davamızdaki haklılığımız da çıkmış olacak.

Fenerbahçe'den hükümete teşekkür


TAZMİNAT SİNYALİ VERDİ

Aziz Yıldırım, "Bizim en başından beri bu konuda bir duruşumuz var. UEFA tamamen polis fezlekesine dayanarak bize cezalar yağdırdı. Bu davanın en baştan beri hukuksuz olduğunu söylesek de kimseyi inandıramadık. Şimdi bize yine gelecek planlarından bahsediyorlar. Biz temiziz ve bunu da ispat edeceğiz. Onlardan bir şey talep etmiyoruz. Talebimiz olacak ama zamanı var, beklesinler" sözleriyle UEFA'ya açılacak tazminat davasının sinyalini o günlerde vermiş oldu.

KRİTİK GÜN 3 TEMMUZ

Mahkemeden çıkan yeniden yargılama kararı Fenerbahçe'nin 2014-15 sezonunda Avrupa kupalarında yer alabilme umudunu iyice yükseltti. Mahmut Uslu, İsviçre Federal Mahkemesi'nde, CAS kararının iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle açtıkları dava için Lozan'a, 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin önceki gün kararı göndereceklerini bildirdi. Dün yapılması beklenen duruşma mahkeme tarafından 3 Temmuz'a alınmıştı.

F.Bahçe taraftarını üzen açıklama