Fenerbahçe Ülker 67-59 Galatasaray Liv Hospital

Fenerbahçe Ülker 67-59 Galatasaray Liv Hospital
Fenerbahçe Ülker 67-59 Galatasaray Liv Hospital
Türkiye Basketbol Ligi play off çeyrek final serisinde Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital üçüncü ve son kez karşı karşıya geldi. Fenerbahçe Ülker, konuk ettiği Galatasaray Liv Hospital'ı 67-59 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

RADİKAL-  Türkiye Basketbol Ligi play off çeyrek final serisinde son maçta Fenerbahçe Ülker, Konuk ettiği Galatasaray Liv Hospital'ı 67-59 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Fenerbahçe Ülker evinde oynadığı serinin ilk maçını 93-67 kazanarak 1-0 öne geçerken, Galatasaray Liv Hospital ise taraftarı önünde oynadığı müsabakadan 70-60 galip ayrılarak seriyi 1-1 yapmıştı.

OBRADOVIC: BAZI ŞEYLERİ ANLAYAMADIM

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, "Bize destek veren taraftarlarımıza teşekkür ediyorum" dedi. Obradovic ardından sözlerini şöyle sürdürdü:
Genel olarak güzel bir atmosfer vardı ancak bu maçta olan bazı şeyleri anlayamadığımı da söylemem gerekiyor. Tüm taraftarlarımızdan birlik olup, tüm sezonda olduğu gibi sadece bize destek olmalarını istiyorum. Bir sonraki maçımızı Abdi İpekçi'de oynayacağız, sonra da salonumuza döneceğiz.

'ZİHİNSEL YORGUNLUK VAR'

Takım olarak enerji ve motivasyonu yüksek tutmaları gerektiğine de vurgu yapan Obradovic, "Bazı oyuncularım çok yorgun. Final Four organizasyonundan sonra bu çok normal. Zihinsel ve mental olarak yorgunluk var. Enerji ve motivasyonumuzu toplamamız lazım. Şimdi Pınar Karşıyaka ile oynayacağız. 12 oyuncumuz da her zaman hazır olmalı" şeklinde konuştu.

ATAMAN: SÜRPRİZ VE RİSKLİ BİR STRATEJİ UYGULADIK

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman ise, karşılaşmayı şöyle değerlendirdi:

Öncelikle Fenerbahçe Ülker'i kutluyorum. Bir şekilde maçın sonunda kazanmasını bildiler. Ama ben oyuncularımla gurur duyuyorum. Son saniyeye kadar Galatasaray formasına yakışan ruhla mücadele ettiler. Bugün farklı bir basket oynamak zorundaydık. Sürpriz ve riskli bir stratejiydi. 3 uzunla oynadık. Rakibin 1 dış adamını sürekli dışarda bıraktık ve pota altını kalabalık tuttuk. Boş kalan oyunculardan Melih harici diğer kısalar şut sokamadı Kenan gibi Zisis gibi. Maçın ilk 15 dakikasını 24-19 önde geçtik. Fakat yorgunluk devreye girdi. 17-2 seriyle devreyi kapattık. İkinci yarı aynı düzenle başladık aslında işler iyi gider gibi de oldu. Fenerbahçe'yi böyle bir salonda 67 sayıda tutmak büyük bir başarı. Gençlerden bugün istenilen katkı alamadık maalesef. Fark 17 olunca 30'a da gidebilirdi fakat biz üç uzunlu düzenimize dönünce farkı erittik. Ama sonu gelmedi maalesef. Oyuncularımı bu son 2 maçta Galatasaray'a yakışan ruh için teşekkür ediyorum.

(DHA)