Fenerbahçe Ülker 83-66 Nanterre

Fenerbahçe Ülker 83-66 Nanterre
Fenerbahçe Ülker 83-66 Nanterre
THY Avrupa Ligi'nde A Grubu lideri Fenerbahçe Ülker, 5. hafta mücadelesinde Fransa'nın Nanterre takımını 83 -66'lık skorla mağlup etti.

Grupta oynadığı 5. maçını da kazanan sarı lacivertliler, yenilgisiz liderliğini sürdürdü. Fenerbahçe 'de Bogdanovic 20 sayıyla oynadı.

Turkish Airlines Euroleague'de Fenerbahçe Ülker, Nanterre ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan 83-66 galip ayrılan sarı-lacivertliler 5'te 5 yaptı ve liderliğini sürdürdü. Fransız ekibi ise 3. yenilgisini aldı.


FENERBAHÇE ÜLKER: 83

NANTERRE: 66

1. PERİYOT SONUCU: 23-19

2. PERİYOT SONUCU: 44-32

3. PERİYOR SONUCU: 58-50

MAÇTAN NOTLAR

Basketbol THY Avrupa Ligi A Grubu'nda Fenerbahçe Ülker'in Fransız temsilcisi Nanterre ile oynadığı maça sarı-lacivertli taraftarlar yoğun ilgi gösterdi.

Ülker Sports Arena'da oynanan maçta sarı-lacivertli taraftarlar grupta oynanan diğer maçlarda olduğu gibi yine salonun büyük bir bölümünü doldurdu. Taraftarlar, karşılaşmadan önce takımlarına tezahüratlarla ve marşlarla moral verdi. Taraftarlar özellikle Hırvat basketbolcu Bojan Bogdanovic ile genç oyuncu Kenan Sipahi'ye tezahüratlarla destek oldu.

AZİZ YILDIRIM TARAFTARLAR ARASINDA
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım karşılaşmayı taraftarların arasında izledi.

Maçın başlamasına kısa bir süre kala salona futbol takımının teknik direktörü Ersun Yanal ile gelen Yıldırım, taraftarların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yıldırım ve Yanal, maçı Fenerbahçe Ülker bencinin hemen arkasında bulunan bölümde takip etti.

Taraftarlar uzun süre Obradovic ve Yanal lehine tezahüratlarda bulundu.

Öte yandan, maçtan önce, Filipinler'de yaşanan Haiyan tayfununda yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.