Fenerbahçe Ülker 85 - 74 Galatasaray Liv Hospital

Fenerbahçe Ülker 85 - 74 Galatasaray Liv Hospital
Fenerbahçe Ülker 85 - 74 Galatasaray Liv Hospital
Türkiye Basketbol Ligi'nin 6. haftasında oynanan derbi maçta Fenerbahçe Ülker, sahasında ağırladığı Galatasaray Liv Hospital'ı 85-74 mağlup etti.

RADİKAL -  Türkiye Basketbol Ligi'nin 6. haftasında Ülker Arena'da oynanan maçta Fenerbahçe Ülker, ilk periyodu 20-17, devreyi de 50-31 önde tamamladı. Üçüncü periyodu da 66-53'lük üstünlükle geçen Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Liv Hospital'ı 85-74 yendi.

GALATASARAY LIV HOSPITAL 5 AY SONRA ÜLKER SPORTS ARENA'DA MAÇA ÇIKTI

Geçen sezonun play-off final serisinin 7. ve son maçında Fenerbahçe Ülker karşısına çıkmayan Galatasaray Liv Hospital, 5 ay sonra Ülker Sports Arena'ya

geldi. Bundan önce Ülker Sports Arena'da sarı-lacivertli takım karşısına, 76-63 yenildiği final serisinin 5. maçında çıkan sarı-kırmızılı ekip, seride 3-3'lük eşitlik varken, kulüp yönetim kurulu kararıyla, 19 Haziran'da yapılması gereken 7. ve son maça çıkmamış ve hükmen mağlup ilan edilmişti. Final serisini 4-3 kazanan Fenerbahçe Ülker de 2013-2014 sezonunun şampiyonu olmuştu.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Bu arada karşılaşma öncesinde salon dışında geniş güvenlik önlemleri alındı. Galatasaray Liv Hospital'ın benchinin arkasında polislerin yanı sıra çok sayıda özel güvenlik elemanı bulunduruldu. Maçı, Galatasaraylı çok sayıda yönetim kurulu üyesi de salonda izledi.

CANER ERKİN VE HASAN ALİ KALDIRIM DA MAÇI İZLEDİ

Fenerbahçe Futbol A Takımı'ndan Caner Erkin ve Hasan Ali Kaldırım da derbiyi locadan izledi. (dha)