Fenerbahçe Ülker ilk maçta çok 'farklı'ydı

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin ilk maçında gülen Fenerbahçe Ülker oldu. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan mücadelede Sarı-Lacivertliler, Efes Pilsen'i tarihi bir skorla, 82-52 mağlup ederek seride 1-0 öne geçti.

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin ilk maçında gülen Fenerbahçe Ülker oldu. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan mücadelede Sarı-Lacivertliler, Efes Pilsen'i tarihi bir skorla, 82-52 mağlup ederek seride 1-0 öne geçti. İlk çeyreği 17-14 Efes önde tamamlamasına karşın, ikinci periyotta Damir Mrsiç ve Willie Solomon'la etkili olan normal sezonun lideri soyunma odasına 36-28 önde girdi.
Karşılaşma boyunca üç sayılık atışlarda özellikle Mrsiç ve Solomon'la büyük bir isabet yakalayan Sarı-Lacivertli takım, üçüncü periyotta farkı daha da açarak son çeyreğe 60-43 üstün girdi. Son çeyrekte Efes'in sadece 9 sayı atmasına izin veren Fenerbahçe Ülker, son derece üstün oynadığı maçta salondan 30 sayı farkla galip ayrıldı. Serinin ikinci maçı yarın oynanacak. (Spor Servisi)