Fenerbahçe Ülker'in itirazı var!

Fenerbahçe Ülker'in itirazı var!
Fenerbahçe Ülker'in itirazı var!
Emporio Armani Milano maçında kural hatası yapıldığı ileri süren Fenerbahçe Ülker, itirazda bulundu. Fenerbahçe Ülker'in iddiasına göre maçta iki kez kural hatası gerçekleşti.

İSTANBUL - Fenerbahçe Ülker , 82-73 kaybettiği ve hayli gergin geçen Emporio Armani Milano karşılaşmasından sonra, hakemlerin teknik faul uygulamalarından dolayı itiraz etti.

Bitime 21 saniye kala Fenerbahçe Ülker 78-73 gerideyken bir ribaund sonrasında top Milanolu oyuncudan dışarı çıktı ancak başhakem Juan Carlos Artega topu yine Milano'ya verdi. Bunun üzerine yardımcı hakemler kararı düzelttirmek üzere iken Mirsad Türkcan sahaya girip teknik faul aldı.

Yardımcı hakem Juan Carlos Garcia Gonzales, Fenerbahçe Ülker'in sahasına gidip Euroleague kurallarına göre bir serbest atış attırması gerekirken, iki serbest atış attırdı.

David Moss iki atışı da sayıya çevirdi. Fenerbahçe Ülker yetkilileri uygulamada hata yapıldığı gerekçesiyle karşılaşmanın bitiminde itiraz formunu doldurdu. Başhakem Artega'nın da o sırada iki değil, bir oyuncuya teknik faul verildiğini söylediği öğrenildi.

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Obradovic’in diskalifiye edildiği pozisyonda da 3 yerine 2 serbest atış attırıldığı için bir itiraz daha yaptılar.

Sarı-lacivertliler'in itirazları hakem raporlarına işlenirken, Fenerbahçe Ülker kaptanı Ömer Onan tarafından da raporlar imzalandı.

Fenerbahçe Kulübü, iki pozisyonda da yaşananları bir kez daha değerlendirecek ve gerekli görülmesi halinde Euroleague yönetimine itirazda bulunacak. (Ntvspor)