Fenerbahçe ve Beşiktaş'a büyük müjde

Fenerbahçe ve Beşiktaş'a büyük müjde
Fenerbahçe ve Beşiktaş'a büyük müjde
UEFA Tahkim Kurulu'ndan ceza alan Fenerbahçe ve Beşiktaş'a CAS'tan müjdeli haber geldi.

Radikal.com.tr - FB TV'de canlı yayına çıkan Başkan Aziz Yıldırım, " Fenerbahçe adına bugün önemli gelişmeler olmakta. İki yıldır süren şike ve teşvik sürecinde hepimiz çok üzüldük, üzülüyoruz. Halk etmediğimiz şeyler yaşadık, yaşıyoruz. Desteklerden dolayı teşekkür ederim. İçeride hainler de var. Bunlar zaman içerisinde temizlenecektir" dedi.

Kanarya ve Kartal borsada havalandı!


Yıldırım, "Fenerbahçe, yarın başlayacak kura ile birlikte Şampiyonlar Ligi'nde yoluna devam edecektir. Başta Alman avukatımız Martens olmak üzere, Şekip Bey'e, Abdullah Bey'e ve tüm avukatlarımıza teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı olsun. Bu mücadele devam edecek. Fenerbahçe'nin haklı olduğunu tüm dünya görecek" ifadelerini kullandı.

BİR MÜJDE DE BEŞİKTAŞ 'A

Şampiyonlar Ligi kura çekimine katılacak olan Fenerbahçe'nin ardından UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda mücadele etme hakkı kazanan Beşiktaş da kura çekimine katılabilecek.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Melih Sami Esen, "UEFA Avrupa Ligi kura çekimine katılıyoruz. Resmi açıklama gelince biz de kulüp olarak kamuoyuna açıklayacağız" dedi.

F.Bahçeli futbolculardan UEFA'ya mektup

CAS YÜRÜTMEYİ DURDURDU

Fenerbahçe Futbol A.Ş.'den Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklama şöyle:
"UEFA Tahkim Kurulu'nun Kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA müsabakalarından men yönündeki kararın yürütmesi CAS tarafından durdurulmuştur."

"Her belgede Galatasaraylı imzası var"

EGEMENOĞLU: BÜYÜK BİR TEHLİKE VAR

Yunus Egemenoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:
"Burada Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) olağanüstü yargılama kararı aldı. UEFA yanıtında hızlandırılmış yargılanma yapılmasını teklif etti. ‘21 ile 23 Ağustos arasında duruşma yapalım. 28 Ağustos’ta arar çıksın’ dedi. UEFA’yı tazminattan kurtaracak bu talep Fenerbahçe tarafından kabul edildi. Ön elemelerde kaybederse bir sorun yok. Ön elemeleri kazanırsa ve davayı kazanırsa Fenerbahçe 29 Ağustos’taki Şampiyonlar Ligi kurasına katılacak. Ama burada büyük bir tehlike bulunuyor. Eğer Fenerbahçe CAS’ta davayı kaybederse Avrupa’ya gitmeme cezası bu sezon değil bundan sonraki iki seneyi kapsayacak."

UEFA Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'ye 2 yıl, Beşiktaş'a ise 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası vermişti. Bunun üzerine iki kulüp, CAS'a yürütmeyi durdurma başvurusunda bulunmuştu.  

CAS'tan resmi duyuru