"Fenerbahçe Volkan'a teşekkür etmeli"

"Fenerbahçe Volkan'a teşekkür etmeli"
"Fenerbahçe Volkan'a teşekkür etmeli"
Red Bull Salzburg Teknik Direktörü Roger Schmidt, kaleci Volkan Demirel'e övgüler yağdırdı.

AA - Red Bull Salzburg Teknik Direktörü Roger Schmidt, 3-1 mağlup olup Şampiyonlar Ligi'ne veda ettikleri maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, "Bence biz daha iyi takımdık. Çok net gol fırsatlarımız vardı, ama yeterince tecrübeli değildik. Tecrübe galip geldi" dedi.

Volkan: Ait olduğumuz yere...

Fiziksel olarak Fenerbahçe 'den daha iyi durumda olduklarını kaydeden genç çalıştırıcı, "Fenerbahçe ilk yarım saatte bize perfomansın, verimliliğin ne olduğunu gösterdi. Topu çabuk kaybetmemizi kendi lehlerine çevirdiler ve 3 gol attılar. Elimizden geleni yaptık, tempoyu artırmaya gayret ettik. 3-1'e rağmen ikinci yarıda kazanma ihtimalimiz olduğunu düşündük. Fakat olmadı. Her iki maçta aşağı yukarı 20 gol fırsatından yararlanamadık. Fenerbahçe'yi kutlarım" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri


Schmidt, maçta önemli kurtarışlar yapan Volkan Demirel'den övgüyle söz ederek, "Fenerbahçe, bu akşam çok çok iyi bir kaleciye sahipti. Volkan bugün 'Tutulamayacak' diyebileceğimiz topları tuttu. Fenerbahçe, kalecisine teşekkür etmeli. Biz büyük bir düş kırıklığına uğradık. Düş kırıklığını motivasyona dönüştürerek, UEFA Avrupa Ligi'nde grup aşamasına katılmak ve orada başarılı olmak istiyoruz" diye konuştu.

Kadıköy'de 'Gezi' protestosu