Fenerbahçe 'yabancı'dan çark etti!

Fenerbahçe 'yabancı'dan çark etti!
Fenerbahçe 'yabancı'dan çark etti!
TFF'nin 6+0+4 kararına tek destek veren kulüp olan Fenerbahçe'nin, şimdi de futbolda yabancı sınırının kalkması gerektiğini savunması şaşkınlık yarattı.

CNBC-e'de yayınlaan 'Finans Cafe' programında Melda Yücel Kocaalp'in sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı, dünya markası olabilmek için yabancı sınırlamasının kalkması gerektiğini söyledi. Stadyumun isminin genel kurul kararıyla değiştirilebileceğini belirten Abdullah Kiğılı, CAS'ın gerekçeli kararının henüz kendilerine ulaşmadığını belirtti.

Fenerbahçe'den 17 kulübe Tahkim resti


'YABANCI SINIRI SAÇMASAPAN'

Kiğılı, Süper Lig'de yabancı sınırlaması hakkında "Eğer dünya markası olmak istiyorsanız, Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyorsanız yabancı sınırını kaldırmak mecburiyetindesiniz. Kendi liginde oynayacaksan bu kadar yabancıya da gerek yok. Avrupa 'da oynadığın vakit, 10 tane, 9 tane. Şu anki durum bence yanlış, TFF'nin bunu kaldırması gerekir. Önümüzdeki sene 5+0+3 olacak. Bu yasaklar olmamalı, yasak olduğu sürece gelişmek mümkün değil. Yok Türk Milli Takımı'na faydası olurmuş. Bu ilkleri yapan Fenerbahçe'dir. İnanılmaz büyük oyuncular geldi. O oyuncular Türk oyuncularla birlikte oynuyorlar. Antrenmanda arkadaşlar oluyor. Türk oyuncuların kendine özgüveni artıyor. Yıllardır AB'ye girmek için mücadele ediyorsun, Avrupa'da oynamak için sınır getiriyorsun. Saçmasapan şeyler" dedi.

F.Bahçe'den 'yabancı' göndermesi


"FENERIUM'UN DEĞERİ 315 MİLYON TL"

Kiğılı, "Şu anda kulübün 55 Fenerium mağazası bulunuyor. Bu yıl forma satışlarında artış hızlı oldu. Bu yıl forma satışında geçtiğimiz yıla göre yüzde 15 artış yaşanıyor. Fenerium'un marka değeri 315 milyon TL. Bu yıl ciroda 100 milyon TL'ye ulaşacağız. Dünyada hazır giyim sektöründe en uygun fiyat Türkiye 'de. Forma satışlarında geçen yıla göre yüzde 15 artış yaşandı" şeklinde konuştu..

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili, Şükrü Saracoğlu Stadı'nın isminin değişmesi ile ilgili olarak ise "Stat için isim değişikliği kararı ancak Genel Kurul tarafından verilebilir. Bence ismi değiştirmeye gerek yok" şeklinde konuştu.

'Emre Bey'i getiremiyoruz'

Fenerbahçe 5'te 5 yaptı