Fenerbahçe yeni alternatif arıyor

Fenerbahçe'nin menajer aracılığıyla teklif götürdüğü teknik direktör Winfried Schafer gelmeye hazır olduğunu tekrarladı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

BERLİN/İSTANBUL - Fenerbahçe'nin menajer aracılığıyla teklif götürdüğü teknik direktör Winfried Schafer gelmeye hazır olduğunu tekrarladı. Kamerun Milli Takımı'yla sezon sonu sözleşmesi sona erecek Alman hoca disipline çok önem verdiğini belirterek, "Fenerbahçe'yi tanıyorum, bu yıl kötü bir sezon geçirmesi önemli değil. Şartlarda anlaşırsak, imzayı atarım" ifadesini kullandı.
Sarı-Lacivertli kulübün gündeminde olan teknik direktör Cristoph Daum ise, ZDF kanalında gelecek sezonla ilgili planlarını anlattı. Daum Fenerbahçe'yle ilgili bir açıklama yapmazken, birçok kulüpten teklifler aldığını belirterek, "Almanya Ligi'ne dönmeyi düşünmüyorum. Hedefim Avrupa'da çalışmak. Schalke'den resmi teklif yok" dedi.
Rüştü'de sonuç yok
Başkan Aziz Yıldırım, sezon sonunda Avrupa gitmesi gündemde olan kaleci Rüştü'ye görüştü. Görüşmeden bir sonuç çıkmazken, tecrübeli eldiven, "Avrupa'dan çok iyi teklifler var. Ancak Fenerbahçe'deki misyonumu henüz tamamlamadığımı düşünüyorum. Para dışında kulüple hiçbir sorunum olmaz" dedi.
Uzun süredir yeni teknik direktör konusunda suskunluğunu sürdüren yönetimin, hafta içinde bir toplantı yaparak konuyu açıklığa kavuşturması bekleniyor. Ancak dışarıya sızan haberlerde yönetimin Daum konusunda kararsız kaldığı belirtilirken, Fernandez içinse "Asabi ve saldırgan başımıza iş açar" görüşü ağır basıyor. Yönetim Schafer hakkında ise "Kariyeri parlak değil" görüşünde birleşti. Bu teknik adamlara alternatif olarak adı açıklanmayan Çek veya Slovak bir hoca gündeme alındı. Öte yandan, Rus oyuncu Besçasnıh, eski kulübü Spartak Moskova ile prensipte anlaştı.