Fenerbahçe yine PFDK'da

Fenerbahçe bir kez daha Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi. Türkiye Kupası'nda oynanan Beşiktaş maçının ardından yöneticileri ve futbolcularıyla birlikte kurula gönderilen...

İSTANBUL - Fenerbahçe bir kez daha Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi. Türkiye Kupası'nda oynanan Beşiktaş maçının ardından yöneticileri ve futbolcularıyla birlikte kurula gönderilen Sarı-Lacivertli kulübün başı bu kez Denizlispor maçında yaşanan yayın krizi nedeniyle dertte. Federasyonun avukatlarının raporu doğrultusunda yayıncı kuruluşun stada geç sokulması ve yayının sağlıklı yürütülmesine yardımcı olunmaması kararın gerekçesini teşkil etti. Raporda naklen yayını aksatan kesik kablolarla ilgili ifadelerin de yer aldığı belirtildi.
TSYD'den kınama
Türkiye Spor Yazarları Derneği de naklen yayının kablolar kesilerek engellenmeye çalışılmasını bir bildiri yayımlayarak kınadı. Dernek ayrıca spor yazarlarına karşı stattaki taraftarların davranışlarının kabul edilemez olduğunu belirterek tepkisini dile getirdi. (Spor Servisi)