Fenerbahçe yine tarih peşinde

Fenerbahçe yine tarih peşinde
Fenerbahçe yine tarih peşinde
Geçen yıl Boston Celtics'i deviren Fenerbahçe Ülker yarın da bir diğer NBA takımı Boston Celtics'i konuk edecek.

( SPOR SERVİSİ ) Geçen yıl İstanbul ’da Boston Celtics’i devirirek tarihi bir başarıya imza atan Fenerbahçe Ülker, yarın bir başka NBA takımı, Oklahoma City Thunder’ı konuk ediyor. ‘NBA Global Games’ turu kapmasında oynanan karşılaşma Ülker Sports Arena’da saat 16.00’da başlayacak. Mücadele D Smart 77. Kanal’dan da naklen yayımlanacak.

Kanarya'da moraller yerinde

Başantrenörlüğe Avrupa’nın en önemli isimlerinden Sırp çalıştırıcı Zeljko Obradovic’i getiren, Kleiza, Zoric, Bjelica, Melih Mahmutoğlu, İzzet Türkyılmaz gibi önemli isimleri kadrosuna dahil eden Fenerbahçe Ülker, Celtics’ten sonra Thunder’ı da dize getirme amacında. Spor Toto Türkiye Kupası C Grubu’nda oynadığı üç maçı da kazanarak sezona iyi bir başlangıç yapan Sarı-Lacivertliler bu sezon ilk kez İstanbul’daki seyircisinin önüne çıkacak.

Yıldızlar topluluğu Thunder

Fenerbahçe Ülker’in bugünkü rakibi Oklahoma City Thunder’a gelince... Uzun yıllar Seattle Supersonics adıyla mücadele ettikten sonra 2008 yılında ismini ve kentini değiştiren kulüp son derece önemli isimlere sahip. Başantrenörlüğünü Scott William Brooks’un yaptığı Oklahoma City Thunder’ı en önemli oyuncusu şüphesiz Kevin Durant... Yıldız oyuncunun dışında Russell Westbrook, Serge Ibaka ve Derek Fisher gibi isimler de dikkati çekiyor. Lakin bu isimlerden Westbrook sakatlığı nedeniyle bugün forma giyemeyecek. Önceki sezon NBA finaline kadar çıkan Thunder geçen sezonsa konferans yarı finalinde Memphis Grizzlies’a elenmişti.

Fenerbahçe 'o yedili'den biri!