Fenerbahçe yönetiminden 'Herkes yerine otursun' uyarısı

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, ligin ikinci haftasındaki Gaziantepspor maçı öncesi başkan Aziz Yıldırım'ın maraton üst tribünde bazı taraftarlar ile konuşması ve şikâyetleri yerinde incelemesinin...

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, ligin ikinci haftasındaki Gaziantepspor maçı öncesi başkan Aziz Yıldırım'ın maraton üst tribünde bazı taraftarlar ile konuşması ve şikâyetleri yerinde incelemesinin yanlış yorumlandığı belirtilerek, "Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım son dönemde kombine kart sahiplerimizden bazılarının kulübümüze ulaşan yoğun şikâyetleri nedeniyle konuya müdahale etme ihtiyacı duymuştur" denildi. Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, kombine kart sahibi bazı taraftarların kendi yerlerine oturamadıkları ve farklı tribünlerden bileti olanlarca rahatsız edildikleri şeklindeki şikâyetlerinin ciddiyetle incelendiği, hiçbir taraftarın mağdur olmasına izin ve-rilmemeye çalışıldığı ifade edildi.
Fenerbahçe Kulübü'nün geçen sezon tribün olayları nedeniyle Futbol Federasyonu'na 484 bin 500 YTL ceza ödediği bildirilen açıklamada, bugünkü Sivasspor maçında da aynı sorunlar ve bu sorunların beraberinde çıkabilecek muhtemel olayların yaşanmaması için hazırlanan bir duyurunun taraftarlara dağıtılacağı kaydedildi. Açıklamada, "Bu düşüncelerden hareketle kulübünün ve kulübüne destek vermek amacıyla kombine kart alıp tribünde yerini alan taraftarının hakkını koruma ve rahatsız olmasını engelleme çabasını başkanımızın bir grupla tartışmaya girmesi olarak değerlendirmek son derece yanlıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü tribünlerde sıkıntıların yaşanmasına kesinlikle izin vermeyecektir. Bu yanlışı yapan gazeteci ve kurumların da bu konuda gerekli düzeltmeleri yapmasını beklemekteyiz" denildi.
Fenerbahçe Kulübü, kombine kart veya biletlerinde yazan numaralı koltuklara oturmayan taraftarlar için yaptırım uygulayacak. Kulübün internet sitesinde, 'Taraftara önemli duyuru' başlığıyla yapılan ve bugünkü Sivasspor maçında taraftarlara da dağıtılacak açıklamada, "Aldığı biletin üzerinde yazılı olan ya da kombine kartında yazan koltuktan başka yere oturan kişilerin tespit edilmesi durumunda bu kişilerin kombine kart ve biletleri yönetimimiz tarafından iptal edilecek ve bu kişilerin bir daha stadyuma girmelerine izin verilmeyecektir" denildi. (Spor Servisi)