Fenerbahçe zoru başardı

Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek finalinde Fenerbahçe, Galatasaray'ı 74-71 yenerek, seriye 2-2'lik eşitlik getirdi. Yarı finalisti belirleyecek maç pazar günü yine Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak.

İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek finalinde Fenerbahçe, Galatasaray'ı 74-71 yenerek, seriye 2-2'lik eşitlik getirdi. Yarı finalisti belirleyecek maç pazar günü yine Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak.
İlk çeyreği 5 sayı geride kapattıktan sonra, ikinci periyotta toparlanan Fenerbahçe, 16. dakikada öne geçmeyi başardı: 31-33. Bu dakikadan sonra alan savunması yapan Galatasaray, rakibinde oyun kurucu Mark Dickel'ın sakatlığı nedeniyle kenarda oturmasından yararlandı. Dickel'ın yokluğunda alan savunmasına karşı organize olamayan Fenerbahçe, devreyi 1 sayıyla geride (38-37) kapatırken, yalınzca 7'de 1 üçlük atabilmişti.
İkinci yarıda, Dickel'ı kasığındaki sakatlığa rağmen sahaya süren Fenerbahçe, genç oyuncularının da canla başla mücadele etmesiyle öne geçti ve her dakika farkı biraz daha açtı. Bu bölümde Galatasaray'da direnebilen tek isim Muratcan'dı. Cim Bom, son çeyrekteki çabasıyla bitime 1 dakika 40 saniye kala farkı 4 sayıya indirdi, hatta son 5 saniyeye girilirken (70-73) Muratcan'la beraberlik şansını da buldu ama top çemberden sekince, çeyrek final serisinin galibini belirlemek, pazar gününe kaldı.
(Spor Servisi)