Fenerbahçe'de 3 futbolcu kadro dışı

Fenerbahçe'de 3 futbolcu kadro dışı
Fenerbahçe'de 3 futbolcu kadro dışı
Sarı-lacivertlilerde yabancı futbolcuların durumu belli oldu. Joseph Yobo ve Milos Krasic'in yanı sıra Recep Niyaz da kamp kadrosuna alınmadı

Spor Toto Süper Lig'de geride kalan sezonu şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe , yeni sezon hazırlıklarına başladı. Sarı-lacivertli oyuncular, teknik direktör Ersun Yanal yönetiminde, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde ilk antrenmanlarını gerçekleştirdi. Tesislerde bir araya gelen oyuncular, yaklaşık bir saat süren tanışma ve toplantı bölümünün ardından, sahaya çıktı.

Fenerbahçe tarihindeki 16. Sambacı


Futbolcular, saha içinde önce basın mensuplarına poz verirken, teknik direktör Ersun Yanal da medya mensuplarının yanına gelerek, herkes için iyi bir sezon geçmesi dileklerinde bulundu. Koşularla çalışmaya başlayan oyuncular, gerçekleştirilen pas antrenmanının ardından, yine koşularla idmanı tamamladı.

5 YABANCI OYUNCU SAHADA

Sarı-lacivertli ekibin antrenmanına, yabancı oyuncularından 5'i katıldı. 2014 Dünya Kupası'nda forma giymeleri nedeniyle, Emenike, Kuyt, Meireles, Alves ve Webo antrenmana katılmazken, Cristian, Kadlec, Sow, Holmen ve yeni transfer Diego Ribas, takımlarının ilk çalışmasında yerlerini aldı. Diego'nun koşular esnasında, sürekli vatandaşı Cristian ile birlikte yer alması dikkati çekti.

Diego'dan Melo'ya gizli telefon


YOBO, KRASİC VE RECEP NİYAZ KAMP KADROSUNDA YOK

Habertürk'te yer alan habere göre; Fenerbahçe'nin Düzce'deki Topuk Yaylası'nda başlayacak kamp çalışmalarına götürülecek kadroda, 3 isme yer verilmediği açıklandı. Sarı-lacivertli ekipte, yabancı oyuncular Yobo ve Krasic ile genç futbolcu Recep Niyaz'ın teknik heyet tarafından kamp kadrosuna dahil edilmediği vurgulandı.

GENÇ İSİMLER ANTRENMANDA

Teknik direktör Ersun Yanal, sezonun ilk antrenmanına genç oyuncuları da dahil etti. Genç oyunculardan Muhammed Akarslan, Hakan Cinemre, Semih Ergül ve Berkaycan Değirmencioğlu, takımla çalışmaya çıkarken, bu oyuncuların kampa da götürülecekleri duyuruldu.

YANAL'DAN OYUNCULARA MESAJ

Antrenman öncesi oyuncularla görüşme yapan Ersun Yanal'ın, yeni sezonla ilgili olarak önemli mesajlar verdiği aktarıldı. Tecrübeli teknik adamın, oyuncularına yönelik yaptığı konuşmada, yine zorlu bir sezonun kendilerini beklediğini dile getirerek, "Dördüncü yıldız için camiamız bizden çok şey bekliyor. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Sizlerin kalitenize ve yüksek karakterinize güveniyorum" dediği vurgulandı.

Ersun Yanal'dan Salih'e...


EMRE-DIEGO SOHBETİ

Öte yandan, yeni transfer Diego Ribas'ın çalışma öncesi tüm takımla tanıştığı ve özellikle kaptan Emre Belözoğlu ile uzun süre sohbet ettiği belirtildi. İki oyuncunun İtalyanca gerçekleşen görüşmesinde, Atletico Madrid'in sohbet konusu olduğu, ayrıca Emre'nin Diego'ya, Fenerbahçe takımına çok şey katacağına inandıklarını söylediği ifade edildi. Emre'nin, İstanbul 'daki yeni hayatına alışıp alışmadığı konusuyla ilgili sorularına ise Diego'nun, her şeyin çok güzel olduğu yanıtını verdiği aktarıldı.

KAMP BAŞLIYOR

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın 2 hafta sürecek olan Topuk Yaylası kampı bugün başlayacak. Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde gerçekleştirilecek sabah antrenmanının ardından sarı-lacivertli ekip, öğleden sonra Düzce'ye hareket edecek ve Topuk Yaylası Tesisleri'nde akşam bir idman daha yapacak.