Fenerbahçe'de Aydın Örs devri sona erdi

100. yılında basketbolda şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Ülker'de Aydın Örs şoku yaşanıyor. Tecrübeli antrenör dün yazılı bir açıklama yaparak, Sarı-Lacivertli takımdaki görevinden ayrıldığını açıkladı.

İSTANBUL - 100. yılında basketbolda şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Ülker'de Aydın Örs şoku yaşanıyor. Tecrübeli antrenör dün yazılı bir açıklama yaparak, Sarı-Lacivertli takımdaki görevinden ayrıldığını açıkladı. Bu kararı almanın kendisi için çok zor olduğunu belirten Örs "Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulumuzun önümüzdeki sezonla ilgili yapmayı planladığı yeni organizasyon ve yapılanma nedeniyle kendi durumumu yeniden gözden geçirerek üç yıldır onurla sürdürdüğüm görevden ayrılma kararı aldım" ifadelerine yer verdi.
Kulübün 100. yılında takımı şampiyon yapmanın huzuru içinde olduğunu belirten Aydın Örs, başarının gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu ve 'Hoşça kalın' diyerek vedalaştı.
Bayanlara iki maç seyircisiz cezası
Öte yandan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı gelecek sezon ilk iki maçını seyircisiz oynayacak. Federasyon Sarı-Lacivertlilere, Beşiktaş ile oynadığı play-off maçındaki olaylar sebebiyle iki maç seyircisiz oynama cezasının yanı sıra 4 bin YTL de para cezası verdi.