Fenerbahçe'de ayrılık! Resmen açıklandı

Fenerbahçe'de ayrılık! Resmen açıklandı
Fenerbahçe'de ayrılık! Resmen açıklandı
Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nın Amerikalı oyuncusu Angel McCoughtry, sözleşmesini tek taraflı olarak sonlandırdığını duyurdu. Sözleşme feshinin hukuki olmadığını savunan sarı-lacivertli kulüp ise gerekli yasal sürecin başlatıldığını duyurdu.

Kişisel Instagram hesabı üzerinden menajeri aracılığıyla bir açıklama yapan Angel McCoughtry, Fenerbahçe 'nin sözleşme koşullarını ihlal etmesi nedeniyle 'fesih' kararı alındığını bildirdi.

İşte yıldız basketbolcunun yaptığı açıklama:
"Uluslararasi Spor Grubu, Olimpiyat altin madalyali ve WNBA All-Star Angel McCoughtry'nin Fenerbahçe Spor kulübü kadın basketbol takimi ile olan sözleşmesini sona erdirdiğini duyurmuştur. Sonlandırma neden olarak oyuncu ile kulüp arasindaki sözleşmenin sürekli ihlal edilmesi gösterilebilir."

Angel'ın 5 yıldır sarı-lacivertli takımda oynamaktan cok memnun olduğunu ama bu sezon kulübün sürekli olarak sözleşme koşullarını ihlal etmesi ve yönetime karşı güvenini kaybettiğini söyleyen McCoughtry'nin danışmanı Boris Lelchitski, oyuncunun Fenerbahçe tarafarının ona verdiği sonsuz desteği için minnettar olduğunu belirtti.

FENERBAHÇE: SÖZLEŞME HUKUKİ GEREKÇE OLMADAN FESHEDİLDİ

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde, konuyla ilgili yer alan açıklama ise şöyle:
"Angel McCoughtry ile olan sözleşmemiz, kamuoyuna yansıtılanın aksine, oyuncu tarafından hiçbir hukuki gerekçe gösterilmeksizin tek taraflı olarak feshedilmiştir.

İş bu haksız fesih ile ilgili tüm hukuki başvuruları yapmak için gerekli yasal süreç ve işlemler, kulübümüz tarafından başlatılmıştır.

Kamuoyuna duyurulur."