Fenerbahçe'de başkanlığa Aziz Yıldırım seçildi

Fenerbahçe'de başkanlığa Aziz Yıldırım seçildi
Fenerbahçe'de başkanlığa Aziz Yıldırım seçildi
Aziz Yıldırım ile Hulusi Belgü'nün başkanlık için yarıştığı seçimli Fenerbahçe kongresinde oy verme işlemi saat 17.00'de sona erdi. 5.503 oy toplayan Aziz Yıldırım bir kez daha Fenerbahçe başkanı oldu. Yıldırım'ın rakibi Belgü ise 1.144 oy aldı.

RADİKAL-  Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurul toplantısında sabah 10.30'da başlayan başlayan oy verme işlemi saat 17.00 itibarıyla tamamlandı. Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen genel kurulda, aidatlarını yatırıp oy verme yetkisine sahip 16 bin 834 üye toplam 21 sandıkta oy kullandı. Genel kurul üyeleri Aziz Yıldırım için sarı, Hulusi Belgü için mavi renkte basılan oy pusulalarını kullandı. 'FENERBAHÇE'YE PUAN VERİLMEZ FENERBAHÇE ALIR'

Öte yandan Fenerbahçe seçimli olağan genel kurulunda Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman da salona gelerek oy kullandı. Sarı lacivertlilerde eski sportif direktör ve teknik sorumlu olan Kocaman 12 numaralı sandığa 15.30'da gelerek kongrede başkanlık tercihini kullandı. Üyelerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Kocaman kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmayıp, sohbet etti. Ünlü teknik adam bir üyenin, "Hocam Konyaspor bize 2 puan verseydi şampiyonduk" esprisine şu sözlerle yanıt verdi: Fenerbahçe'ye puan verilmez, Fenerbahçe alır.


Fenerbahçe Kulübü Genel Kurul üyesi ve Genelkurmay eski baskanlarından İlker Başbuğ oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, "Bu seçim Fenerbahçe tarihi için bir dönüm noktası" dedi. 

AZİZ YILDIRIM 12'NCİ KEZ BAŞKAN

Fenerbahçe Spor Kulübü 30-31 Mayıs 2015 Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda başkan adaylarından Aziz Yıldırım 5.504 oy Hulusi Belgü ise 1.144 oy aldı. Bu sonuçla Aziz Yıldırım, 12. kez Fenerbahçe Başkanlığı'na seçilmiş oldu. Kongrede toplam 6.648 oy kullanıldı.

Aziz Yıldırım, Şubat 1998'de, rakibi Vefa Küçük'ü 1 farkla geçip 1469 oyla ilk kez başkan seçilmişti

Haziran 1998'de tek aday olarak girdiği kongrede 655 oyla ikinci kez başkan seçilmişti.

Şubat 2000'de Aziz Yıldırım 2 bin 657, Vefa Küçük 1974 oy almıştı.

Aziz Yıldırım tek aday olarak girdiği 2001'de 1067; 2002'de 2175; 2004'te 3555; 2006'da 3676, Haziran 2006'da 2824 oyla tekrar tekrar başkan seçilmişti.

2009'daki kongrede Aziz Yıldırım 5053, Şadan Kalkavan 1216 oy almıştı

Aziz Yıldırm cezaevindeyken tek aday olarak girdiği 2012 Mayıs ayındaki kongrede, 5269 oyla 10. kez Fenerbahçe Başkanlığı'na seçilmişti.

Kasım 2013'te yapılan olağanüstü kongrede Aziz Yıldırım 6821 oy Mehmet Ali Aydınlar ise 2383 oy almıştı.

Aziz Yıldırım'ın listesinden kurullar şöyle oluştu:

YÖNETİM KURULU

Aziz Yıldırım (Başkan)

Asıl Üyeler: Mithat Yenigün, Mahmut Nedim Uslu, Nihat Özbağı, Ender Alkaya, Murat Özaydınlı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, M. Şekip Mosturoğlu, Alaeddin Yıldırım, Ömer Temelli, İsfendiyar Zülfikari, Önder Fırat, Erhan Türkoğlu, Tahir Sarıoğlu, S. Ozan Balaban.

Yedek Üyeler: Hakan Dinçay, Mehmet Selim Kosif, Metin Doğan, Mustafa Serdar Erkan, Selim Sapan, Cenk Başak, Barış Altuğ Aydil, 

DENETİM KURULU

Asıl Üyeler: Sadettin Nalbantoğlu, Doğan Yeşin, Yahya Arıkan, Rahmi Kanbay, İlhan Aydoğdu.

Yedek Üyeler: Beraettin Kökçay, Cengiz Oral, Uğur Kurtkale

BALOTAJ KURULU

Asıl Üyeler: Hüseyin Çakmakkaya, Mehmet Murat Göre, Adnan Türkoğlu, Sinan Nazlı, Hikmet Cem Müftüoğlu, Hasan Pınar, Turan Yurttaş, Erdoğan Ertem, Hızır Ekşi.

Yedek Üyeler: Hakan Yeşilkaya, Gürsel Şen, Yusuf Ekşioğlu, Selahattin Barışkan, Yılmaz Tavukçuoğlu. 

DİSİPLİN KURULU

Asıl Üyeler: Yüksel Acun, Murat Topçuoğlu, İsmail Tepecik, Cengiz Özbilgin, Hakkı Kurtuluş, Recep İrfan Kuş, Doğan Kandemir. 

Yedek Üyeler: Erdoğan Şengezer, Nejdet Tolga, Aydın Tor, Can Bamyacıoğlu.

SİCİL KURULU

Asıl Üyeler: Nejdat Dalay, Kamil Olcay Cangüler, Mehmet Dilek, Ahmet Kovancı.

Yedek Üyeler: Fahri Özbey, Rüya Çetinkaya, Sebahat Güvensin Türkmen

TARİH, MÜZE VE ARŞİV KURULU

Asıl Üyeler: R.Sertaç Kayserilioğlu, Hakan Taşan, Cihat Bultan, Gönül Çaylı, Seda Tulgar.

Yedek Üyeler: Hüseyin Ekşi, Kemal Karakaya, Atilla Bartın

'HAYATIMIZIN EN KÖTÜ GÜNLERİNİ YAŞADIK'
Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra yeniden başkanlığa seçilen Aziz Yıldırım kürsüye geldi. Yıldırım konuşmasında şunları söyledi: 

- Fenerbahçe 1900'lü yılların başından beri siyah çoraplılardan itibaren ortak paydamızdır. 'Paralel Yapı'nın Türkiye'de değişim yapma projesiyle Metris'te hayatımızın en kötü günlerini yaşadık. 3 Temmuz'dan sonra bir ruh ortaya çıktı. Bundan sonra bir değişim başladı.  

'TEK ARZUMUZ 1 MİLYON ÜYE PROJESİDİR'

- Hepimizin tek emeli ve arzusu; 1 milyon üye projesidir. Görev sürem boyunca 1 milyon üye için çalışacağım. En büyük olay Fenerbahçe'nin 1 Milyon Üye projesi üzerine oturtulmasıdır. 'Biz Fenerbahçeyiz, onu yaparız, bunu yaparız' demekle hiçbir şey yapamayız. Bir çatı altında toplanmalıyız.

'İSMAİL KARTAL'IN ÇOCUĞU OKULDA DAYAK YEDİ'


- Bütün Fenerbahçeliler bir çatı altında toplanın ve sorunları içimizde halledelim. Bazı taraftarlar dün gelmiş İsmail Kartal'a bağırıyor. İsmail Kartal Fenerbahçe'nin çocuğudur. Bu çocuklar kurşun yedi. Belki de ölebilirlerdi.Ben İsmail Kartal'a ve sporcularıma teşekkür ediyorum. İsmail Kartal'ın çocuğu okulda dayak yemiştir, eşi yolda tacize uğramıştır, kendisi de çok haksızlığa uğradı. İsmail Kartal Fenerbahçe'nin çocuğudur.

'BIRAKTIĞIM GÜN...'

- Ben mahkeme sonucu verildiği gün kongre kararı alacağım. Herkes buna göre hazırlık yapsın. Bıraktığım gün çocuklarımla, küçük kızım omuzlarımda bu kürsüye gelerek sizlere veda edeceğim.

- Son olarak parti adı vermeden, 7 Haziran'da yapılacak olan seçimde oylarınızı vererek bu ülkenin kaderinde rol oynamanızı rica ediyorum.

(DHA)