'Fenerbahçe'de benimle dalga geçiyorlardı'

'Fenerbahçe'de benimle dalga geçiyorlardı'
'Fenerbahçe'de benimle dalga geçiyorlardı'
Sarı-lacivertli ekibin Hollandalı yıldızı Robin van Persie, teknik direktör Vitor Pereira ile yaşadığı kriz hakkında ilk kez konuşurken, Türk Milli Takımı ile aralarındaki EURO 2016 mücadelesini değerlendirdi.

Robin van Persie, yaşadığı problemlere karşı güçlü bir zihinsel yapısı olduğunu belirterek, "Hiçbir şeyin beni yolumdan döndürmesine izin vermem. Zihinsel olarak, hayatımın en iyi dönemindeyim. Gençken bu tip durumlarla nasıl başa çıkacağınızı bilemiyorsunuz. Ancak, şunu açıklamama izin verin, bu hayattaki rehberim, hayatın muhteşem bir denge üzerine kurulu olduğudur" dedi.

Sporx.com'da yer alan habere göre; yaşadığı durumla ilgili bir örnek veren 32 yaşındaki futbolcu, "Patrick Vieira, tüm baskılara karşın zihinsel olarak nasıl güçlü olunacağını ve nasıl güçlü kalınacağını çok iyi gösterdi. Arsenal'deki ilk sezonum, Patrick'in son sezonuydu. real madrid'e gideceğiyle ilgili çok fazla söylenti vardı. Patrick'in etrafında çok fazla şey dönüyordu. İnanılmazdı. Fakat, Patrick maçlarda ve antrenmanlarda çok sakindi ve güçlü bir şekilde işini yapmayı sürdürüyordu. Bizim liderimiz olmayı sürdürüyordu. Hiçbir şey onun oyununa etki etmiyordu. Her şeyi muhteşem bir şekilde dengeliyordu. Herkesin ve her şeyin üzerindeydi ve tüm bu durumu yönettiğini görebiliyordunuz" ifadelerini kullandı.

Arsenal'e ilk geldiği yıl Vieira'nın yaşadıklarından ders aldığını anlatan Van Persie, " Genç bir oyuncu olarak onu örnek almam gerektiğini anladım. Onun zihinsel gücünü takdir ettim. Zannediyorum, o dönemde Arsenal'de olan herkes etmiştir" şeklinde konuştu.   

"SOYUNMA ODASINDA DALGA BİLE GEÇİYORLARDI"

Robin van Persie, Hollanda forması altındaki 100. maçı ve Türk Milli Takımı'nın avantajına ilişkin, "Bir gün, 100. maçımın geleceğini biliyordum. Yalnızca muhteşem bir istatistik ya da kişisel bir onur değil. Biz ülkemiz için son ana kadar savaşmayı sürdüren bir grubuz. EURO 2016'ya katılmak için de son dakikaya kadar savaşacağız. Bizim maçımızı kazanmamız ve Türkler'in de hata yapması gerekiyor. Böyle bir duruma düşmemiz gerçekten çok üzücü. Türkler, play- off'a kalacaklarına dair güçlü bir inanç taşıyorlar. Fenerbahçe 'de soyunma odasında benimle dalga bile geçiyorlardı. Ancak, gerçekçi olmak gerekirse durumumuz çok ciddi. Her iki ülke de Fransa 'daki EURO 2016'ya gitmek istiyor. Şansımız olduğu sürece sahada savaşmayı sürdüreceğiz. Teknik direktör Danny Blind benden kaptanlık görevini almış olabilir, ama ben her maç oynama isteğimi sürdürüyorum" ifadelerini kullandı.