Fenerbahçe'de çetin dönem

Oğuz Çetin, ikinci yarıda yeni krizler istemediğinin ilk
işaretlerini verdi... Fenerbahçe, ikinci yarı hazırlıklarına teknik sorumlu Oğuz Çetin'in yeni kurallarıyla başladı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Oğuz Çetin, ikinci yarıda yeni krizler istemediğinin ilk
işaretlerini verdi... Fenerbahçe, ikinci yarı hazırlıklarına teknik sorumlu Oğuz Çetin'in yeni kurallarıyla başladı. Çetin, 19 Ocak'a kadar sürecek Antalya kampı öncesi Samandıra Tesisleri'nde tekrar biraraya gelen futbolcularına, sezon boyunca uygulanacak kuralları tek tek anlattı. 'Oğuz Çetin kanunları' olarak adlandırılan kurallar şöyle sıralanıyor:
1. Önce arkadaşlık ve sevgi: Herkes birbirini sevecek. Takımda birbirine küskün futbolcu kalmayacak.
2. Disiplin, disiplin, disiplin: Takımdaki bütün futbolcular, yönetim kurulunun ve teknik kadronun koyduğu kurallara harfiyen uyacak.
3. Sarı ve kırmızı kartlara yüklü para cezası: Karşılaşmalarda gereksiz yere görülen kartlar, bundan böyle futbolculara yüksek miktarda para cezası olarak geri dönecek.
4. Antalya kampında antrenman ve yemek saatlerine kesinlikle uyulacak: Kurallara uymayan futbolcular, para cezasına çarptırılacak.
5. Yıldız oyuncular ve gençler arasında ayrım yok: Herkes çalıştığı ve ortaya koyduğu performans oranında formaya yakın olacak. Yıldız futbolculara kesinlikle taviz verilmeyecek.
6. Daha önce maçlarda tartışarak, çirkin görüntüler sergileyen futbolcuların dikkati çekilecek: Bu tür davranışlara izin verilmeyecek ve gerekirse sert şekilde cezalandırılacak.
7. Samandıra evleri olacak: Sarı-Lacivertli futbolcular bundan sonra hergün Samandıra Tesisleri'ne gelecek. Antrenman dışındaki saatlerini de burada geçirecek. Bekarların, Samandıra kampı ise hiç bitmeyecek.
Ortega 23'le devam
Sarı-Lacivertli takımda Haim Revivo'nun sözleşmesinin feshedilmesi halinde 10 numaralı forma Ariel Ortega'ya verilemeyecek. Arjantinli futbolcunun 10 numara konusundaki hassasiyetini bilen yöneticiler, ayrılmak isteyen ancak kulüp bulamayan Revivo'nun gitmesi halinde onun forma numarasını Ortega'ya vermek istemesi yönetmeliğe takılıyor. Yönetmeliklere göre, bir futbolcunun takımdan ayrılması halinde, onun forma numarası, takımdaki bir başka oyuncuya verilemiyor. Ancak takıma yeni transfer olan bir başka futbolcu o numarayı giyebiliyor.
Fenerbahçe'de şimdi de McCarthy-Revivo takası gündemde. Bir süre önce menacer Hasan Çolakoğlu'nun Fenerbahçe'ye önerdiği Güney Afrikalı futbolcu McCarthy için eski bir Fenerbahçeli olan Moshoeu'nin devreye girdiği ve bu oyuncuyu ikna ettiği belirlendi. Celta Vigo kulübünün Revivo ile McCarhty'yi takas yapmaya hazır olduğu da gelen bilgiler arasında. Pazartesi günü Revivo ile yapılacak toplantıda, bu konunun gündeme gelmesi bekleniyor. Yönetim takasa sıcak bakarsa, İsrailli oyuncuya bu teklifi iletecek ve konuyu çözmeye çalışacak. McCarthy'nin kasetlerini izleyen teknik sorumlu Çetin'in de bu takasa sıcak baktığı bildirildi.
İsrailli futbolcu Haim Revivo'nun da, eski kulübü Celta Vigo'ya "Beni
alın" diye başvurduğu öğrenildi.