Fenerbahçe'de çok büyük tehlike!

Fenerbahçe'de çok büyük tehlike!
Fenerbahçe'de çok büyük tehlike!
Sarı-lacivertliler, Molde maçında yaşanabilecek olası bir disiplin ve güvenlik ihlalinde, Avrupa kupalarından men edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak. Zira UEFA, 2012-2013 sezonundaki ihraç kararını, benzer olayların bir daha olmaması koşuluyla ertelemişti.

Fenerbahçe Kulübü, UEFA Avrupa Ligi A Grubu'nda 17 Eylül Perşembe günü Norveç'in Molde takımı ile oynanacak maç öncesi, sarı-lacivertli taraftara önemli bir uyarıda bulundu.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, sarı-lacivertli takımın, 2012-2013 sezonundaki maçlarda yaşanan disiplin ve güvenlik ihlalleri sebebiyle çok ciddi yaptırım ve para cezalarına maruz kaldığı, bu ihlaller nedeniyle verilen ihraç kararının, benzer olayların bir daha yaşanmaması koşuluyla ertelendiği hatırlatıldı.

Molde maçında yaşanabilecek herhangi bir disiplin ve güvenlik ihlalinde, takımın, Avrupa'dan men edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:
"Unutulmamalıdır ki sporun ruhuna aykırı yaşanabilecek olan herhangi bir saha olayında, kulübümüz maddi ve manevi anlamda büyük bir zarara uğrayacaktır. Konu ile ilgili taraftarlarımızın hassasiyet göstermelerini ve yalnızca takımımıza destek olmalarını önemle rica ederiz."