Fenerbahçe'de Daum rüzgârı

Fenerbahçe her konuda anlaştığı Alman teknik adam Christoph Daum'da karar kıldı. Sarı-Lacivertli yöneticiler, ikiye indirdikleri teknik direktör adayları ile son detayları görüşüp, Alman teknik adamın ismini açıklayacak.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe her konuda anlaştığı Alman teknik adam Christoph Daum'da karar kıldı. Sarı-Lacivertli yöneticiler, ikiye indirdikleri teknik direktör adayları ile son detayları görüşüp, Alman teknik
adamın ismini açıklayacak. Arkadaşlarının baskısı ile Daum isminde ikna olan Yıldırım, Fernandez'den ise, Türkiye'yi tanımıyor, diye vazgeçmek zorunda kaldı.
Fenerbahçe yönetimi, önceki akşam ismi gündeme gelen İtalyan teknik direktör Giovanni Trapattoni'ye ise sıcak bakmadı. Başkan Yıldırım'ın ısrarla istediği Porto teknik direktörü Maurinho'nun olumsuz yanıt vermesi üzerine Daum'a dönen Fenerbahçe yönetimi, Alman hoca ile anlaştıklarını bugün açıklayacak. Daum'un isteği doğrultusunda da tranfser için atağa kalkılacak.
Ali Güneş sevindirdi
Fenerbahçe, İstanbulspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını bir günlük aradan sonra dün yaptığı tek antrenmanla sürdürdü. Samandıra Tesisleri'nde Tamer Güney yönetiminde gerçekleştirilen atrenmanda futbolcular, pas çalışmalarının ardından üç gruba ayrılarak birbirleriyle dar alanda çabukluğa dayalı çift kale maç oynadılar. Sakatlığı bulunan Mustafa ve Ceyhun, kondisyoner Stefano Marrone yönetiminde takımdan ayrı hafif koşu yaparken, sağ arka adalesinde sakatlığı olan Fatih, tesislerde tedavi oldu. Almanya'dan henüz dönmeyen Steviç, 20 Yaşaltı Genç Milli Takım ile birlikte Danimarka'ya giden Semih ile Fahri çalışmada yer almadılar. Adalesindeki yırtık nedeniyle bir süredir tedavi olup çalışmalarını takımdan ayrı sürdüren Ali Güneş, uzun bir aradan sonra çift kale maçta yer aldı.
Öte yandan Fenerbahçe Teknik Koordinatörü Tamer Güney, Sarı-Lacivertli ekibin gelecek sezon çok başarılı olacağını söylerken, Tuncay Şanlı'ya büyük övgüler yağdırdı. Tecrübeli hoca, "Tuncay gelecek yıl, Türkiye'de olduğu gibi Avrupa'da da adından söz ettirecek. Geleceğin yıldızı olacak. Şimdiye kadar da bunu gösterdi. Fenerbahçe'nin önü açılmıştır, ancak yönetim kaleci Rüştü ile Ümit Özat'ın transferini bitirmeli, Kemal'e ve Fatih Akyel'e de sahip çıkmalı" diye konuştu.