Fenerbahçe'de Diego Ribas bilmecesi!

Fenerbahçe'de Diego Ribas bilmecesi!
Fenerbahçe'de Diego Ribas bilmecesi!
Başkan Aziz Yıldırım, kendisini 'Nokta transfer' sözleriyle tanımladı. Atletico gibi çok çalışan bir takımdan Fenerbahçe'ye geldi ve 109 gündür burada çalışıyor. Ancak bir türlü hazır hale gelemiyor. İsmail Kartal'ın "Hazır değil" sözleri de cabası...

İsmail Kartal, Beşiktaş derbisinde de Diego Ribas'ı ilk 11’de oynatmayı düşünmüyor. Sarı-lacivertli takımın teknik patronu, Sambacı’ya ve onun oynamasını bekleyenlere, “Şu anda ne bize maç kazandırır ne de kendisine faydası olur. Hazır değil. Ancak ilerleyen haftalarda Diego sahne alacak ev bu takımın önemli bir parçası olacak. Sabredin” mesajını gönderdi.

Kuyt ve Kadlec'den 4. yıldız mesajı


ÖZEL İDMAN YAPTI

Diego Ribas, Fenerbahçe ’nin yeni sezon öncesi imza attırdığı tek futbolcuydu. Aziz Yıldırım, yıldız oyuncu için, “Nokta transfer” ifadesini kullanmıştı. Herkesin ondan büyük beklentileri vardı. Atletico Madrid gibi ‘çok çalışıp yoğun antrenman yapmasıyla’ ünlü bir takımdan geldi. Kendisi için Sarı-Lacivertli ekibin teknik heyeti özel antrenman programı hazırladı. Fenerbahçe’deki ilk idmanına 14 Temmuz’da çıktı. Bunun üzerinden tam 109 gün geçti. Ancak Diego nedense bir türlü hazır hale gelemedi.

TARAFTAR İSYANDA

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; bu duruma taraftarlar da isyan etti. Fenerbahçeliler, sosyal medyada yaptıkları yorumlarda, “Diego geleli kaç ay oldu halen hazır değil. Ya iyi çalışmıyor ya da teknik heyet onu hazır hale getiremiyor. Burada kesin birilerinin kusuru var” ifadelerini kullandılar. Taraftarlar, Diego hakkında sürekli “Hazır değil” diyen İsmail Kartal’ın artık oyuncunun neden hazır hale gelemediğini açıklamasını istiyor.

MİNİ YORUM: BU SİSTEMDE YERİ YOK

Diego, Fenerbahçe’de olmayan bir pozisyonun oyuncusu. Her zaman İspanya’dan Türkiye ’ye gelen oyuncular sorun yaşarlar. Bunun tersi, Türkiye’den oraya gidenler ise genelde başarılı olur. Sebep Türkiye Ligi’ndeki sert oyundur. Ersun Yanal, Diego’yu istememişti. Hem oyuncu özellikleri hem de sisteme uymayışı temel sebepti. Şimdi İsmail Kartal’ın önünde iki yol var. Ya sistemi Diego’ya göre değiştirip 4-4-1-1 veya 4-3-1-2’ye dönecek. Ya da Diego’yu var olan sisteme ikna edecek. An itibariyle bu iki seçenek de oldukça zor.

Aziz Yıldırım'a 60 gün, Töre'ye 3 maç ceza