Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu krizi!

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu krizi!
Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu krizi!
Başkan Aziz Yıldırım başta olmak üzere birçok yönetici Emre Belözoğlu'nun takımda kalmasını istiyordu. İtalyan Sportif Direktör Giuliano Terraneo'nun ayrılık açıklaması ise küçük çaplı bir krize yol açtı.

Fenerbahçe 'de birçok yönetici Emre Belözoğlu'nun takımda kalmasını isterken, Sportif Direktör Giuliano Terraneo’nun, teknik direktör Vitor Pereira’nın raporuna dayanarak tecrübeli futbolcu ile yeni sözleşme yapılmayacağını duyurması yönetim katında büyük bir şok etkisi yarattı. Başkan Aziz Yıldırım’ın bile bu kararı televizyondan öğrendiği, ancak açıklamadan sonra herhangi bir geri adım atılamadığı öğrenildi.

Emre’nin, Pereira ile bir araya gelmesini planlayan ve bu görüşmenin ardından tecrübeli futbolcu ile yeni sözleşme yapılacağını düşünen yöneticiler, Terraneo’ya bir hayli tepki gösterdiler. İtalyan futbol adamının resmi bir karar alınmadan böyle bir çıkışta bulunmasının ciddi rahatsızlık yarattığı kaydedildi.

Bu arada sürpriz ayrılığa gerekçe olarak Emre ile Terraneo’nun Inter’deyken yaşadıkları problem gösterildi. Konuyla ilgili açıklama yapılmasa da ikili arasında geçmişte yaşanan bazı sıkıntıların bu kararda etkili olduğu ifade edildi.

VOLKAN DEMİREL'E UYARI

Emre Belözoğlu’nun ayrılmasının ardından kaleci Volkan Demirel’in de uyarıldığı ortaya çıktı. Kulüple sözleşmesi devam ettiği için takımda kalan tecrübeli file bekçisine net şekilde “Yabancı kaleci alınacak. Yedek kalırsan sorun çıkarma” denildi.