Fenerbahçe'de erken hasat

Elazığspor'la oynadığı maçtan beraberlikle ayrılan ve ligdeki şampiyonluk şansını 'matematiksel olarak' sürdürse de, ortaya koyduğu futbolla büyük eleştiri alan Fenerbahçe'de gözler teknik sorumlu Oğuz Çetin'e çevrildi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Elazığspor'la oynadığı maçtan beraberlikle ayrılan ve ligdeki şampiyonluk şansını 'matematiksel olarak' sürdürse de, ortaya koyduğu futbolla büyük eleştiri alan Fenerbahçe'de gözler teknik sorumlu Oğuz Çetin'e çevrildi. Çetin'in, maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Yönetimle masaya oturacağım. Onların isteği doğrultusunda görevi bırakabilirim" demesinin ardından Sarı-Lacivertli yönetimin, bu konuda nasıl bir karara varacağı ise merak konusu.
Başkan Aziz Yıldırım'ın bugün ya da yarın bir toplantı yaparak bu konuya netlik kazandıracağı da gelen bilgiler arasında. Bu arada teknik kadronun yenilenip, geleceğe yönelik yatırımlara şimdiden başlanması da an meselesi. Ligin bitimine 8 hafta kala tüm hedeflerden sapılması, Sarı-Lacivertli camiayı ayağa kaldırdı. Rüştü, Tuncay, Kemal ve Serhat'ın dışında kalan futbolcularla masaya oturulmayacak ve başlarının çaresine bakmaları istenecek. Ayrıca özel yaşamına dikkat etmeyenlere de büyük cezalar verilecek.
Yeni transferler de çare olamadı
Büyük umutlarla Fenerbahçe'ye transfer olan Erhan Albayrak, Elazığ'da tribüne çıkınca büyük şok yaşadı. Tecrübeli oyuncu, forma giymemesininin kendisini çok üzdüğünü belirterek, "Bu durum ağrıma gidiyor. Böyle bir ortama alışık değilim. Gittiğim her yerde oynadım ve başarılı da oldum. Burada da hazırım ve kendimi çok formda hissediyorum ama oynayamıyorum. Çok üzgünüm" dedi. Erhan'ın yanı sıra yeni transferler Besçasnıh, Rebrov ve Kemal, Fenerbahçe'nin ligdeki düşüşüne çare olamadılar. Özellikle Washington'un yerine alınan Besçasnıh'ın golle henüz tanışamaması, Rebrov'un bekleneni verememesi, Erhan Albayrak'ın teknik heyetten fazla şans alamaması, büyük beklenti içindeki camiayı hayal kırıklığına uğrattı.
Oğuz Çetin, Ankaragücü, Gaziantepspor, Malatyaspor ve Galatasaray maçlarında 90 dakika görev verdiği Rus futbolcuya, Elazığspor karşılaşmasında ilk yarıda şans tanıdı. Gaziantepspor'da sergilediği performansla başarılı bir grafik çizen Kemal, aynı başarıyı Sarı-Lacivertli takıma taşıyamadı. Kemal, forma giydiği dört maçın hiçbirinde 90 dakikayı tamamlayamadı. Rebrov da ortaya koyduğu performansla henüz istikrarlı bir grafik çizemezken, Erhan Albayrak ise şimdiye dek yalnızca bir maçta oynama şansı buldu.Diğer sonuçlar
ALTAY MALATYA: 0-2
STAT: Alsancak
HAKEMLER: Muhittin Boşat, Bahattin Duran, Serkan Ok
ALTAY: Ramazan *, Çağdaş *, Ahmet **, Özgür **, İnanç *, Aytekin * (Effa 74 *), İbrahim ** (Oktay 45 *), Murat Karakoç *, Haydar **, Ümit *, Sinan * (Fatih 77)
MALATYASPOR: Miloşevski **, Stankov **, Mert **, Tolga ***, Murat Duman **, Ümit **, Muharrem *, Mithat **, Fazlı * (Sancak 90), Duro *** (İlhan 72 *), Sertan ** (Hasan Özer 89)
GOLLER: Tolga (12), Duro (71)
SARI KARTLAR: Çağdaş, Özgür, Oktay, Ümit / Muharrem, Stankov, Ümit
KIRMIZI KART: Haydar

KOCAELİ DİYARBAKIR: 1-1
STAT: İsmetpaşa
HAKEMLER: Cüneyt Çakır, Bülent Gökçü, Alpaslan Dedeş
KOCAELİSPOR: Ahmet Şahin **, Kemoklidze *, Engin **, Orhan ***, Lazarov ** (Altan 71 *), Ahmet Arslaner **, Zaza *
(Uğur 39 * / Ömer 69 *), Cem Sinan **, Emrah ***, Didava *, Hüseyin **
DİYARBAKIRSPOR: Şenol **, Ömer **, Burhan ***, Cengizhan **, Deniz ** (Rakkli 79), Saffet ** (Ergin 85), Hasan **, Moura ***, Evren *, Murat **, Celalettin * (Da Silva 62 *)
GOLLER: Emrah (10) / Murat (5)
SARI KARTLAR: Orhan, Uğur / Şenol, Celalettin
KIRMIZI KART:Kemoklidze / Da Silva

BURSA GÖZTEPE: 1-0
STAT: Atatürk
HAKEMLER: Metin Tokat, Ekrem Kan, Hakan Osman Yavuz
BURSASPOR: Kelemen **, Varesanoviç **, Ömer **, Mustafa Er **, Glauber **, Fatih **, Erkan **, Serkan ** (Egemen 89), Junior **, Mustafa Şahintürk * (Ender 74 *), Okan ** (Bulut 84)
GÖZTEPE: Bora **, Cüneyt ** (Ercan 71 *), Sinan **, Tayfun **, Alp **, Zafer **, Şenol ***, Tunç **, Cem ** (Göksel 80), Cumhur ** (Gökhan 63 *), Mhkalele **
GOL: Okan (41)
SARI KARTLAR: Erkan, Glauber, Serkan / Ercan
KIRMIZI KART: Fatih