Fenerbahçe'de Ersun Yanal gitti

Fenerbahçe'de Ersun Yanal gitti
Fenerbahçe'de Ersun Yanal gitti
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal istifa etti

RADİKAL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın istifasını AA duyurdu. Tecrübeli teknik adamın istifa kararını verdiği ve istifa dilekçesini henüz kulübe göndermediği öğrenildi.

Ersun Yanal, Anadolu Ajansı'na yaptığı yazılı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü'nde çalıştığı süre boyunca teknik direktör olarak görev almaktan büyük onur duyduğunu belirterek, "Göreve geldiğim sezon takımımı şampiyon yapmış bir teknik adam olarak bugünkü koşullarda görevime devam etmem mümkün değildir" ifadesini kullandı.

Teknik direktörlüğü süresince kendisine destek veren Fenerbahçe taraftarına, yönetimine, medya ve spor kamuoyuna teşekkür eden Yanal, ülke futboluna her düzeyde katkıda bulunmaya devam edeceğini belirterek, "İlkeler, kazandığımız ve kazanacağımız paradan her zaman daha üstündür ve başarı için olmazsa olmaz koşuldur" diye görüşlerini aktardı. 

YÖNETİM SAMANDIRA'DA TOPLANIYOR

Ersun Yanal'ın, Fenerbahçe'den şok istifası tıpkı 2 yıl önce görevinden ayrılan Aykut Kocaman'ın durumuna benzemesi Fenerbahçe'de gene başkan Aziz Yıldırım'ın davranış biçimini gündeme getirdi. Yanal'ın muhtemel istifasını göz önünde bulunduran Fenerbahçe yönetiminin acil olarak B planını uygulamak üzere Yönetim Kurulunu Samandıra'da toplantıya çağırdı.

2,5 AY ÖNCE İMZA ATMIŞTI 

Yanal, Fenerbahçe’ye ilk imza attığında 1 yıllık sözleşme imzaladı ve takımı Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluğa taşıdı.
O dönem takımdan gidip gitmeyeceği tartışılan Yanal, 21 Mayıs 2014 Çarşamba günü Aziz Yıldırım’ın da katılımıyla sezon başona 1 milyon 750 bin dolardan 2 yıllık sözleşme imzalamıştı.

İŞTE YANAL'IN İSTİFA MEKTUBU

"2013-2014 sezonunda Fenerbahçe Kulübünde teknik direktör olarak görev almaktan büyük onur duydum. Göreve geldiğim sezon takımımı şampiyon yapmış bir teknik adam olarak bugünkü koşullarda görevime devam etmem mümkün değildir. Görevim süresince desteklerini hep hissettiğim başta büyük Fenerbahçe'nin büyük taraftarı olmak üzere medya ve spor kamuoyuna ve Fenerbahçe yönetimine teşekkür ederim. Ersun Yanal, ülkemizin futboluna her düzeyde katkıda bulunmaya devam edecektir. İlkeler, kazandığımız ve kazanacağımız paradan her zaman daha üstündür. Ve başarı için olmazsa olmaz koşuldur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 


Aziz Yıldırım basın toplantısı düzenliyor

Ersun Yanal'dan 'kriz' yalanlaması