Fenerbahçe'de isyan sürüyor

Beşiktaş maçı sonrası Fenerbahçe cephesinde sular durulmuyor. Dün kulüp adına asbaşkan Şekip Mosturoğlu bir basın toplantısı düzenledi ve Beşiktaş maçı sonrası yaşananlara ilişkin yeni açıklamalar yaptı.

FENERBAHÇE-DENİZLİSPOR
STAT: Şükrü Saracoğlu
BAŞLAMA SAATİ: 19.00
HAKEM: Hüseyin Göçek
NAKLEN YAYIN: Lig TV
FENERBAHÇE: Serdar - Serkan, Önder, Edu, Uğur - Tuncay, Deniz (Appiah), Aurelio, Tümer - Alex, Kezman
DENİZLİSPOR: Souleymanou - Bülent, Kratochvil, Erman, Ahmet - F. Egedik, Abraham, İ. Ege, Moreira - Yusuf, Adriano

İSTANBUL - Beşiktaş maçı sonrası Fenerbahçe cephesinde sular durulmuyor. Dün kulüp adına asbaşkan Şekip Mosturoğlu bir basın toplantısı düzenledi ve Beşiktaş maçı sonrası yaşananlara ilişkin yeni açıklamalar yaptı. Mosturoğlu'nun açıklamasında en çarpıcı nokta gelecek yıl Türkiye Kupası'nda yedek takımla mücadele edeceklerini söylemesi ve kulübe 100 bin kişiden faks gelmesi nedeniyle ligden çekilmeyi çeşitli kurullarda tartışmayı sürdürdüklerini belirtmesi oldu. İşte Mosturoğlu'nun uzun süren basın toplantısından bazı satırbaşları...

  • Türkiye Kupası'nda gençlerle mücadele edeceğiz. Kupaya bundan böyle genç futbolcuların tecrübe kazanmaları açısından rezerv bir organizasyon olarak bakıyoruz. Genç takım kupa maçları oynarken A takımın kupada ve ligde yer almayan takımlarla hazırlık maçları yapmasını planlıyoruz.
  • Lige devam edip etmeme konusunu halen değerlendiriyoruz. Bu konuda 100 bine yakın faks gelmiştir. Bu talep çok ciddi şekilde değerlendirilmektedir. Bu tabi olduğumuz tüzükle ilgili bir olay. İstişare ediyoruz. Buna genel kurulun karar vermesi gerekir.
  • Ricardinho ve Aurelio arasında geçen olay tamamen kişiseldir ve saha içinde gelişen kişisel diyalogdan kaynaklanmaktadır. Ricardinho'nun sözlü hakareti ve ırkçı söylemi sebebiyle başlayan kontaktır. Ricardinho'nun diğer futbolcular gibi kendilerine ayrılan tünelden gitmeyip, özel otoparkta bulunması manidardır ve tahriktir.
  • Haluk Ulusoy hakemin 50 bin seyircinin baskısı altında hata yapabileceğini ifade etti. Selçuk Dereli bildiğim kadarıyla FIFA klasmanında birinci sınıftır. 50 bin kişi önünde maç yönetemeyen bir hakemin FIFA'da başarılı olacağını nasıl düşünmektedir? Bana göre kendisini aldatıyor veya Selçuk Dereli onu aldatıyor. Gözlemcisi tarafından 5,5 puan verilen, MHK Başkanı tarafından 'iyi yönetmedi' denilen Selçuk Dereli'nin bu kadar şefkatle sarılıp kucaklanması bizi ve camiamızı son derece üzmüştür. Bir yıllık emeğimiz, yatırımımız ve çabamız Selçuk Dereli'nin hakem hatası olmayan, tamamen kasıtlı yönetimi sonucunda heba olmuştur.
  • Maçı yayımlayan yayıncı kuruluşla ciddi problemler olmuştur. Lig TV'nin kulüplerle federasyon arasındaki tartışmalara taraf olması yanlıştır. Federasyondan eğer bir dayatma varsa bunun çözümü kulüplerdir. Bize gelen duyumlar böyle bir dayatma olduğu yönündedir. Digitürk taraf olmamalıdır. Şansal Büyüka'nın konuşmaları bizleri üzmüştür. Özür dilemesini bekliyoruz.
  • FIFA kokartlı hakemlerin maçlarda yaptığı hatalarla ilgili bir dosya hazırlıyoruz. Bu dosyayı konuya ilişkin haberlerle birlikte FIFA ve UEFA ile paylaşacağız. (Spor Servisi)