Fenerbahçe'de kriz! Başkan devrede

Fenerbahçe'de kriz! Başkan devrede
Fenerbahçe'de kriz! Başkan devrede
Olympiakos galibiyetiyle kara bulutları dağıtan Fenerbahçe, şimdi de yabancı kriziyle karşı karşıya... Süper Kupa'ya bir hafta kaldı, ama yeni transfer Diego'ya hâlâ lisans çıkmadı. Yönetim işi çözemedi, başkan duruma el attı.

Yeni teknik direktör İsmail Kartal’la ilk hazırlık maçında Yunanistan şampiyonu Olympiakos’u deviren Fenerbahçe ’de, Ersun Yanal krizi biraz olsun unutuldu. Son 4 karşılaşmadan mağlup ayrılan sarı-lacivertliler, hem elde edilen sonuç hem de arzulu futboluyla yeni bir sayfa açtı. Şimdi gözler Süper Kupa’ya döndü. Ancak yönetim, bu kez yabancı kriziyle karşı karşıya kaldı. Çünkü Fenerbahçe halen kadrosunu yeni sezonda uygulanacak 5+3+1 yabancı kuralına göre ayarlayabilmiş değil.

Emre Belözoğlu'na Papa'dan telefon


ÇEMBER DARALDI

Bu nedenle yeni transfer Diego Ribas’ın lisansı çıkarılamadı. Galatasaray ’la oynanacak Süper Kupa finaline ise yalnızca bir hafta kaldı. Yani çember iyice daraldı. Sorunun bu hafta içinde çözülmesi gerekiyor. Uzun süredir bu konu üzerinde çalışan idari menajer Hasan Çetinkaya, görüşmelerden bir sonuç alamadı. Duruma başkan Aziz Yıldırım el attı.

ÖZEL TOPLANTI

Gönderilmesine karar verilen ve hala kendilerine takım bulamayan isimler; Baroni, Yobo ve Krasic kulübe çağrıldı. Sarı-Lacivertliler’in patronu bizzat bu oyuncularla bir görüşme yaptı. Son durumları hakkında bilgi alan Yıldırım, “Ben takımla birlikte Roma’ya gidiyorum. Size gereken kolaylık neyse yapılacak. Ama bu işin ben dönene kadar bitmesini istiyorum. Siz de zorluk çıkarmayın” şeklinde sert bir dille uyardığı öğrenildi.

KRASIC İSPANYA 'DA!

Yobo konusunda somut bir gelişme yok. Ancak Krasic’in bir İspanyol takımıyla anlaştığı belirtildi. Baroni’nin ise Corintihans’a gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Fakat Brezilyalı oyuncu, sözleşmesinin tek taraflı feshedilmesini bekliyor. Kadrosunda şu an 11 yabancı bulunan Fenerbahçe, Diego’ya lisans çıkarabilmek için en azından Yobo ve Krasic’le yollarını ayırması şart. (Fanatik)

İsmail Kartal için başarı formülü!

Kadıköy'de frikik şöleni