Fenerbahçe'de Okan harekâtı

Bursaspor, Fenerbahçe ile yollarını ayıran Yusuf Şimşek ile prensipte anlaşma sağladı.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

BURSA - Bursaspor, Fenerbahçe ile yollarını ayıran Yusuf Şimşek ile prensipte anlaşma sağladı. Yeşil-Beyazlı yönetimle görüşen Yusuf transfere sıcak baktığını belirtirken, "Kulübümle anlaşırsanız sorun yok" diye konuştu. Yönetimin ayrıca Yusuf için yapacağı görüşmede genç forvet Semih ve Rebrov'u da isteyecekleri açıklandı. Ancak Yusuf'un demeci kafaları karıştırdı. Yusuf, Bursaspor ile görüştüğünü ancak eski Denizlispor'a dönmeyi çok istediğini söyledi. Biri Fransız olmak üzere 7 kulüpten teklif aldığını belirten yıldız futbolcu, "Üzerimde emeği olan Denizlispor'un formasını yeniden giymek bana gurur verir. Fenerbahçe yönetiminden alacaklarıma karşılık bonservisimi vermelerini istedim. Ama kiralık gönderileceğimi söylediler. Denizlispor fedakarlık yaparsa, bu transfer gerçekleşir" diye konuştu.
Kararı Daum verecek
Fenerbahçe yönetimi ise sezon başında da talip olduğu Bursaspor'un golcüsü Okan Yılmaz'ı ara transferde renklerine bağlamak için harekete geçti. Hooijdonk'un yanına bir forvet arayan Sarı-Lacivertliler, Bursaspor yönetimiyle masaya oturmak için teklifte bulundu. İlk aşamada Okan'ın
transferi için Fenerbahçe'den Yusuf, Semih ve Rebrov'u isteyen Yeşil-Beyazlı yönetim uzlaşmaya açık oldukları mesajını verdi. Yönetim teknik direktör Christoph Daum'un da görüşünü aldıktan sonra son kararını verecek. Daum, Antalya'da son günlerde yaşanan sel felaketi yüzünden endişeli olduğunu açıkladı.