Fenerbahçe'de penaltı tartışması!

Fenerbahçe'de penaltı tartışması!
Fenerbahçe'de penaltı tartışması!
Sarı-lacivertlilerde Diego Ribas, Mersin İdmanyurdu mücadelesinde bir penaltı atışından faydalanamazken, öncesinde yaşananlar dikkati çekti.

Fenerbahçe 'nin, Şükrü Saracaoğlu Stadı'nda 1-0 kazandığı Mersin İdmanyurdu maçının 83. dakikasında penaltı kazanan sarı-lacivertlilerde, vuruşu kimin yapacağı uzun süre tartışıldı.

Fenerbahçe 1-0 Mersin İdmanyurdu


Yedek kulübesinden oyuna dahil olan Diego Ribas topun başına geçerken, Emre Belözoğlu ve Moussa Sow da penaltıyı kullanmak için meşin yuvarlağın etrafına toplandılar. Penaltıyı kendisinin atması gerektiğini arkadaşlarına söyleyen Sow, yedek kulübesinde bulunan İsmail Kartal'a da el- kol işaretleri ile vuruşu yapması gerektiğini anlatmaya çalıştı. Kaleci Volkan Demirel de bu dakikada kalesini terk ederek rakip ceza alanına kadar geldi ve Diego'nun penaltı atmasına arkadaşlarının izin vermesi gerektiğini belirtti.

Topun başına gelen Diego, tribünlerin büyük desteği altında penaltıyı kullandı. Ancak Brezilyalı futbolcunun köşeye, yerden yaptığı vuruşunda kaleci Mihaylov başarılı oldu.

'Kimseyle yarış içinde değilim'