Fenerbahçe'de Sow krizi

Fenerbahçe'de Sow krizi
Fenerbahçe'de Sow krizi
Bu sezonki 2.6 milyon euroluk ücreti gelecek sezon 1.2 milyon düşüşle 1.4 milyon euroya inecek olan Senagalli golcü, Fenerbahçe'den tamamen duygusal bir ayrılık sinyali verdi.

Stades Gazetesi, " Fenerbahçe , Türkiye ’de 19. şampiyonluğunu kazandı. Ne yazık ki Türk kulübü, UEFA’dan şike yüzünden ceza aldığı için gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde yer alamayacak. Bu durum aklı başka bir yerde olan Senegalli Moussa Sow’un F.Bahçe’deki son sezonu olmasına yol açabilir” ifadelerini kullandı.

Kuyt'tan Sneijder itirafı


YÖNETİMLE GELECEĞİ TARTIŞACAĞIZ

Senegalli golcü de dergiye yaptığı açıklamada, bu haberi doğruladı: Aklımın başka bir yerde olduğu doğru. Ama geleceğin bana ne hazırladığını bilmiyorum. Yöneticilerle yakında görüşüp, geleceğimi tartışacağız. Bugün düşünüyorum ve göreceğiz. Kendimi iyi hissettiğim ve herkesin beni sevdiği doğru. Taraftarlar kötü zamanlarda bana inancını ispat etti. Takım arkadaşlarım da gol atamadığım günlerde beni destekledi. Herkes benim yanımdaydı.

SEBEP ŞAMPİYONLAR LİGİ Mİ?

Peki Moussa Sow, Fenerbahçe'den gerçekten Şampiyonlar Ligi'ne katılamadıkları mı için ayrılıyor? Başka bir sebep var mı? Bu soruya cevap vermek için Fenerbahçe'nin 2 Şubat 2012'da KAP'a yaptığı resmi açıklamayı hatırlamakta fayda var. Sarı-lacivertliler, Sow'un bonservisi için kulübü Lille'e 10 milyon euro ödedi. Senegalli oyuncu da 2011-2012 sezonunun 2. yarısı için 1 milyon 280 bin, 2012-2013 sezonu için 3 milyon 400 ve bu sezon için de 2 milyon 600 bin euro ücret aldı.

Fenerbahçe 9 finalde 9 kupa kaybetti


EMENİKE 2.4 MİLYON ALIYOR

Sow'un iki sezonluk daha sözleşmesi var. Senegalli oyuncu, sözleşmesi gereği Fenerbahçe'den 2014-2015 ve 2015-2016 sezonları için 1 milyon 400 bin euro ücret alacak. Sarı-lacivertli kulübe toplam maliyeti 20 milyon euroyu aşan, geçen 2.5 sezonda 7 milyon 280 bin euro kazanan Sow'un 2.6 milyon euro olan yıllık ücretinin 1.4 milyona inecek. Gelecek sezon Emenike 2.4 milyon euro alacak. (Akşam)

Uslu'dan 'makas' yanıtı: Yavşakça!